Konya’da maske takmayan 6 kişi cezadan kurtulamadı

Konya'da maske takmayan 6 kişi cezadan kurtulamadı

Konya'da İçişleri Bakanlığı'nın bugün itibariyle başlattığı maske takma zorunluluğuna uymayan 6 kişiye para cezası kesildi

22 Haziran 2020 - 11:52

Koronavirüs tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 18 Haziran'da 81 ilin valiliğine talimat gönderen İçişleri Bakanlığı, bugün itibariyle bu kuralara uymayanlara ceza uygulamaya başladı.

Yurt genelinde olduğu gibi Konya’da da koronavirüs önlemleri kapsamında maskeleri başladı. Konya’daki denetimler, kentin bir çok noktasında saat 10’da başlayıp 12’de sona erdi. Denetim noktalarından biri olan Alaaddin Bulvarı'nda yapılan kontrollerde kural ihlali yaparak maske takmayan 6 kişiye 900'er TL ceza yazıldı.

İçişleri Bakanlığı, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanacağını açıklamıştı.

Maske, Konya'nın da aralarında bulunduğu 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Haydar Akhan
    1 ay önce
    Konya da bugün oldukça çok çeyrek maskeli yarim maskeli ve keşkemizler cirit atıyordu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beyşehir Yeni Sanayi Sitesi'nde çalışmalar hızlandı
Beyşehir Yeni Sanayi Sitesi'nde çalışmalar hızlandı
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu
Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu