KONYA’DA BASIN DOSTLARI TOPLANTISI

KONYA'DA BASIN DOSTLARI TOPLANTISI

Konya'da bir grup gazeteci tarafından düzenlenen KONYA BASIN DOSTLARI toplantısının bu yıl 4.ncüsü yapıldı. Bir araya gelen yeni ve eski gazeteciler özlem giderdi, eski anılar yeniden gündeme geldi.

07 Aralık 2014 - 23:33

Budan dört yıl önce ilki gerçekleşrilen ve her yıl yapılarak geleneksel hale getirilen  Konya basının eski duayenleri bir araya geldi. Eski ve yeni gazetecilerin kaynaştığı toplantıda geçmişten bugüne kadar gazeteciliğin geldiği nokta gençlere anıları eşliğinde aktarıldı.
Gazeteciler Ali Sait Öge, Yıldız Durak, Yadigâr Güneş, Hadiye Gürüler Ateş, Ramazan Sorgun tarafından organize edilen etkinlik,  Konya Büyükşehir Belediyesi Zindankale Nikah Ve Konferans Salonu yapıldı. 
İhsan Kayseri, Ali Oğuz Meydan, Hanefi Aytekin, Gültekin Gücüyener, Şenyurt Özbay, Uğur Özteke, Kemal Soylu, İbrahim Okumamış, başta olmak üzere,  Konya basın tarihinde önemli izler bırakan isimlerin yanı sıra 20 yılın üzerinde mesleğe emek veren gazetecilerin katıldığı programa yeni jenerasyon da yoğun ilgi gösterdi.
Programı düzenleyen ekip adına bir konuşma yapan Yadigar Güneş, “Geçen yıl yaptığımız ve değerli ağabeylerimizden büyük beğeni alan programın bu yıl ikincisini yapmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Eski dostları bir araya getirmek, geçmişi yad etmek ve anılarımızı paylaşmak için çıktığımız bu yolda, siz değerli büyüklerimizin taktir ve tebriklerini almak bizleri  şevklendiriyor. Artık gelenekselleşen programımız, bundan sonraki yıllarda daha da gelişerek devam edecek. Görevlerine Konya dışında devam eden ve bugün çeşitli nedenlerle aramızda bulunamayan dostlarımızın da sevgi ve selamlarını iletiyorum. Bize bu programı düzenlememizde destek olan tüm arkadaşlara , bizleri yalnız bırakmadılar.gazeteci dostlarımız’a yürekten teşekkür ediyoruz” dedi. 
Programda, gazetelerin tanıtımı, gazeteciliğin zorluğu ve vefat eden gazetecilerin tanıtımına yönelik video gösterisi de büyük beğeni topladı. Eski dostlar, programın sonunda verilen kokteylde uzun uzun sohbet edip, eski günleri anma fırsatı buldu. Bu yılki toplantıya vefat eden gazetecilerin yakınlarının da katılması ve onların anlattığı  bazı anılar hüzünlü ve duygusal anlar yaşattı.
Eski dostlar, geleneksel hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra gelecek yıl yeniden buluşmak dileği ile bir birleriyle vedalaşıp ayrıldı.. KONAJANS
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten bugün 1.427 yeni hasta kaydedildi
Koronavirüsten bugün 1.427 yeni hasta kaydedildi
Büyükşehir, ilçelere otobüs şoförü alacak
Büyükşehir, ilçelere otobüs şoförü alacak