"Konya’da başarılı olmadan Türkiye’de başarılı...

"Konya'da başarılı olmadan Türkiye'de başarılı olamayız"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Konya'nın önemine, "Bir siyasi hareket, Konya'da başarılı olmadan Türkiye'de başarılı olamaz" sözleriyle vurgu yaptı

13 Ocak 2021 - 15:15

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu cenazeye katılmak için geldiği Konya’da, partisinin İl Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Gelecek Partisi Konya İl Teşkilatı ile yaptığı basına kapalı toplantıda konuşan Davutoğlu Konya’nın manevi havasını çok özlediğini belirterek, düzenlenen esnaf ziyaretinde hemşehrileri ile birarada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türk siyasetinin en kritik eşiklerinden birine gelindiğine dikkat çeken Davutoğlu, Türkiye’de yeni bir siyaset inşa etmek için yola çıktıklarını vurgulayarak, “15 Temmuz’da kahramanca direnen bir milletin, o direncin temelini teşkil eden değerleri yıpratıldığı içini aradan geçen 4 yıldan sonra hala başörtüsü tartışmaları yapılabildiği, hala darbe tartışmaları yapılabildiği için böyle bir karamsar tablo içinde umut ışığı olabilmek için Gelecek Partisi’ni kurduk” dedi.

“KONYA TEŞKİLATI LİDER ROLÜ ÜSTLENDİ”

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, kurucular kurulu üyeleri ve tüm Konya teşkilatına böyle zor bir dönemde görev aldıkları için teşekkür eden Davutoğlu, Konya teşkilatının bu anlamda lider rolü üstlendiğini ifade etti. Türk siyasi tarihinde bazı illerin siyasetin genel akışını barometre gibi gösterdiğini söyleyen Davutoğlu, bu illerde etkili olmadan Ankara’da etki kurmanın imkansız olduğunun altını çizdi. “Anadolu’da medeniyetimizin ve siyasetimizin bir maya olarak şekillendiği Konya, bu şehirlerin en önde gelenlerindendir” sözleriyle Konya’nın önemini vurgulayan Davutoğlu, “Bir siyasi hareketin Konya’da başarılı olmadan Türkiye’de başarılı olması mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

“MEYDAN OKUMALARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Bir yıl içerisinde ülke genelinde sergiledikleri başarının lokomotif şehirlerinden birinin Konya olduğuna değinen Davutoğlu şunları söyledi: "Konya’yı çok yakından takip ediyorum. Belki de önümüzdeki on yılların kaderinin şekilleneceği ciddi meydan okumalarla karşı karşıyayız. Böyle bir dönemde bu topraklarda tekrar cesaretle, samimiyetle ve basiretle yola çıkan Gelecek Partisi kadrolarının özel bir görevi vardır. Bugün üzerimizde olan baskılar ve medya ambargoları daha önce de birçok hareketlere de uygulandı ve o hareketler de sonunda iktidara yürüdüler. Ben Konya’yı siyasetimizin lokomotif şehri olarak görüyorum. Sadece Konyalı olduğum için değil, Konya’nın 11. Yüzyıldan bu yana 1000 yıllık tarihimizde oynadığı temel misyon olarak öyle görüyorum. Başkaları siyaseti geçici bir heves olarak görebilir. Bir mevki - makam meselesi olarak görebilir. Çıkar elde etmek için siyasete girmek isteyenler olabilir. Gelecek Partisi’nde bunlara yer olmadığı gibi Konya siyasetinde de bu kişilere yer ve meydan bırakmayacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten bugün 159 kişi hayatını kaybetti
Koronavirüsten bugün 159 kişi hayatını kaybetti
Amar Rahmanovic imzayı attı
Amar Rahmanovic imzayı attı