Konya’da 450 bin öğrenci, eğitime uzaktan başladı

Konya'da 450 bin öğrenci, eğitime uzaktan başladı

Konya'da İlköğretim Haftası, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve ilçe milli eğitim müdürlerinin Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı

14 Eylül 2020 - 12:34

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı, İlköğretim Haftası kutlama programı çerçevesinde Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yöneticileri ile birlikte Konya Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak şanlı bayrağımızın göndere çekildiği törende, yeni eğitim öğretim yılı çalışmaları hakkında basına bilgi veren Büyük, bu yıl eğitimin uzaktan eğitimle başladığını, 21 Eylül itibariyle de okulöncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin aşamalı ve kontrollü olarak yüz yüze eğitime geçeceklerini ifade etti. Konya’nın 450 bin öğrenci, 32 öğretmen ve tüm velileriyle birlikte yeni eğitim yılına hazır olduğunu da belirten Büyük, İlköğretim Haftasının herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Seyit Ali Büyük, daha sonra Konya Lisesi, Meram Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konya Olgunlaşma Enstitüsü, Karatay Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Karatay İsmet Paşa İlkokulunu ziyaret ederek, öğretmenlerle sohbet etti.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Covid'li hasta sayısı 300 bine ulaştı
Covid'li hasta sayısı 300 bine ulaştı
BİM'in  özel üretim balı sahte çıktı
BİM'in özel üretim balı sahte çıktı