Konya bu fırsatı kaçırmamalı!

Konya bu fırsatı kaçırmamalı!

Alman Otomotiv devi Volkswagen'in Türkiye'ye yatırım yapması gündeme gelirken, Konya'nın bu fırsatı kaçırmadan fabrikanın şehrimize kurulması için siyasilerin, bürokratların ve STK'ların harekete geçmesi bekleniyor

28 Haziran 2019 - 17:00

Alman Otomotiv devi Volkswagen, Türkiye’ye yatırım yapacak. 11 il bu yatırımı kapmak için tüm hızıyla bürokratik ve siyasi girişimlerini sürdürürken, Konya'nın siyasi ve ekonomi çevreleri ile STK'ların sessiz kalması düşündürüyor.

Volkswagen’in uzun zamandır fabrika kuracağı yer hakkında 20 ülke heyecanla bekliyordu. Fabrika kurulması düşünülen ülke sayısının 20’den 2’ye düştüğü açıklandı. Volkswagen’in yatırımını Türkiye ya da Bulgaristan'a yapacağı bildirilirken, pazar payı büyüklüğünden dolayı Türkiye'nin şansının yüksek olduğu belirtildi.

Volkswagen’in otomobil fabrikasını Türkiye’ye kurmasına kesin gözüyle bakılırken, 11 ilin siyasileri, bürokratları, ekonomik ve akademik çevreleri ile STK’ları bu yatırım kendi şehirlerine çekmek için çalışma başlatırken, Konya’nın bu konuda hala bir adım atmaması düşündürüyor.

Ülke ekonomisini de canlandıracak bu ekonomik girişimin Tekirdağ’a yapılması için Tekirdağ hem içinden çıkardığı Milletvekili Mustafa Şentop’u hareke geçirirken, hem de akademik çevrelerde konu enine boyuna ele alınarak, fabrikanın Tekirdağ’a yapılması için uğraşılıyor.

Bu konuda sessiz kalan Konya’nın özellikle otomotiv yedek parça konusunda ileri seviyede olan kente diğer ekonomik avantajlarını da öne çıkararak yatırımı çekmesi bekleniyor. Konya’nın kalkınmasına ve ülke ekonomisine katkı sağlamasına büyük imkan sunacak bu fırsatı kaçırmaması için siyasiler başta olmak üzere bürokratlar ve STK’ların harekete geçmesi bekleniyor.

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı
Balonlar Beyşehir semalarında havalandı
Ali Şeker dualarla son yolculuğuna uğurlandı
Ali Şeker dualarla son yolculuğuna uğurlandı