Konya Bisiklet Kulübü, Mevlana Bisiklet Turuna hazır

Konya Bisiklet Kulübü, Mevlana Bisiklet Turuna hazır

Konya Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Yılmaz, hazırlıklarını tamamlayan büyük erkekler takımının yarın başlayacak Uluslararası Mevlana Bisiklet Turu'na hazır olduğunu söyledi

31 Mart 2021 - 14:51

Konya Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Fatih Yılmaz, "Kulüp olarak milli sporcuların da bulunduğu yedi sporcudan oluşan Konya Bisiklet Spor Kulübü Büyük Erkekler takımını kurarak, Ulusal ve Uluslararası yarışlarda Konyamızı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Takımımız Uluslararası Mevlana Bisiklet turu ile bismillah diyecek ve ilk yarışına katılacaktır” dedi.

Konya'da uzun zamandır bisiklet sporunu sevdirme ve kalkındırma amacına yönelik faaliyetler yaptıklarını belirten Yılmaz, bisiklette yıldız ve gençlerde, başta federasyon faaliyetleri olmak üzere bir çok faaliyete katıldıklarını, ancak Torku bisiklet takımının büyükler kategorisinden 2019 sezonunda çekilmesinden dolayı büyük bir boşluk oluştuğunu ifade etti.

Yılmaz şunları söyledi: "Bisiklet sporunda ülke olarak yeniden atağa kalkıldığı ve ilk velodrom inşaatının da Konya’da devam ettiği bir durumda bu heyecana ortak olmak üzere kulübümüz tarafından yıldız ve gençlerin yanında büyükler takımı da oluşturmaya karar vermiştir. Milli sporcuların da bulunduğu yedi sporcudan oluşan takımın hocalığını bisiklet sporunun abilerinden olan Eyüp Karagöbek getirilmiştir

Ülkemizde mevcut iki adet büyükler takımının varlığının yanında üçüncüsü olacak olan Konya Bisiklet Spor Kulübü takımın kurulması ile başta ilimiz olmak üzere ülke çapında bisiklet camiasında bir heyecan oluşturmuş takımımız ilk olarak ilimizde kampa giren ve çok verimli geçen kampın ardından uluslar arası Mevlana bisiklet turu ile bismillah diyecektir.

Spor denince ilk akla gelen Spor Genel Müdürümüz sayın mehmet Baykan beye desteklerinden dolayı ve bu girişimimizde bizlere her türlü katkı ve desteği esirgemeyen ve öncülük eden Bisiklet Federasyonu Başkanımız Erol Küçükbakırcı ve yönetimi ile spor il müdürümüz Abdurrahman Şahin beye teşekkür ederiz.

Ayrıca Konyamızda bisiklet branşında her zaman maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a, Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş’a, Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı'ya ve Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
“Şehrimizi birlik beraberlik içinde huzurla yönetiyoruz”
“Şehrimizi birlik beraberlik içinde huzurla yönetiyoruz”