Kızılay, Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine pide dağıttı

Kızılay, Ramazan'da ihtiyaç sahiplerine pide dağıttı

Kızılay Konya Şubesi, merkezde ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan pidesi dağıttı

27 Nisan 2020 - 14:21

Türk Kızılay Konya Şube Başkanlığı Ramazan ayı yardımlarını, Ramazan ayının ilk gününden itibaren ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor.

Kızılay Konya İl Başkanı Hüseyin Üzülmez ve yönetim kurulu üyeleri ile yapılan toplantıda Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılacak yardımların planlaması yapıldı. Bu kapsamda Kızılay Konya İl Şube, Karatay, Meram Şube personelleri ile birlikte Kızılay Konya Kadın Kolları Teşkilatı ve Genç Kızılay İl Teşkilatı olarak Ramazan'ın ilk günlerinde ihtiyaç sahiplerinin bulunduğu mahallelerde ramazan pidesi dağıtımı yapıldı.

Büyükşehirlerde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeni ile Ramazan ayının ilk günlerinde, sokağa çıkamayan vatandaşlara ve ihtiyaç sahiplerine Konya merkez ilçelerindeki bütün mahallelerde toplamda 40 bin ramazan pidesi, Kızılay personelleri tarafından bizzat evlere ulaştırılmak suretiyle dağıtımı gerçekleştirildi.

Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Kızılay İl Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile zorlu bir süreçten geçiyoruz. Milletimizin, bu süreci en kısa sürede geride bırakması arzusundayız. Bütün teşkilatlarımızla Ramazan ayı boyunca da Türk Milleti'nin ve Konya halkının yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Öte yandan koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı 4 günde, Türk Kızılay Selçuklu Şubesi gönüllüleri, kapı kapı dolaşarak 5 bin aileye ramazan pidesi, çocuklara bisküvi, kek ve bayramlık çikolata dağıttı.

Türk Kızılay Selçuklu Şubesi, koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanan 4 günde, ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koştu. Kaymakamlık, belediye ve muhtarlıklardan elde edilen veriler doğrultusunda İhtiyaç sahibi vatandaşları tespit eden Türk Kızılay Selçuklu Şubesi, gönüllü vatandaşlarla birlikte oluşturduğu 12 araçlık konvoy, Dumlupınar, Sakarya, Aydınlıkevler, Hocacihan, Esenler, Akşemsettin, Gençosman ve Hanaybaşı Mahallerinde kapı kapı dolaşarak, 5 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda malzemesi teslim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Şeker vefat etti
Ali Şeker vefat etti
Ali Şeker vefat etti
Ali Şeker vefat etti