Kızılay Karatay’dan "Her Anne Bir Hilaldir" etkinliği

Kızılay Karatay'dan "Her Anne Bir Hilaldir" etkinliği

Türk Kızılay Karatay Şubesi, Anneler Günü'nde anneleri unutmadı ve ilçedeki şehit anneleri ile yalnız yaşayan anneleri ziyaret ederek, Kudüs'teki annelerin de yanlarında oldukları mesajı verdi

10 Mayıs 2021 - 12:45

Türk Kızılay Karatay Şubesi üyeleri ve gönüllüleri, "Her Anne Bir Hilaldir" mottosuyla Anneler Günü'nde şehit anneleri, şehit eşleri ve yalnız yaşayan anneleri ziyaret etti.

Türk Kızılay Karatay Şubesi Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, Karatay bölgesinde yaşayan şehit anneleri ve eşleri ile yalnız yaşayan annelere anneler gününe özel hazırlanan çiçek ve meyve tabağı ile çocuklar için oyuncaklar ve oyunlar hediye edildi. Karatay Belediyesi tarafından hazırlanan içindede hurma, zemzem ve kolonyadan bulunan çantaları da takdim eden gönüllüler, bu vatan için evladını, eşini feda eden lider annelerle bir araya geldi.

Türk Kızılay Karatay Şubesi Gençlik Kolları, gönüllü gençler de mülteci anneleri ziyaret ederek, Anneler Gününe özel hazırlanan hediyeleri ümmet coğrafyasının annelerine de taktim etti.

Türk Kızılay Karatay Şube Başkanı Mehmet Tekkaymaz, "Nuri Pakdil’in de dediği gibi ‘Gel anne ol, çünkü anne; bir çocuktan bir Kudüs yapar’ Bu ifadeden yola çıkarak diyebiliriz ki bir anne bir dünya demektir. Bu mübarek Ramazan ayında, bu mübarek günlerde, Kudüs’teki annelere selam olsun, ümmet coğrafyasında bulunan annelere selam olsun" dedi.

Etkinliği organize eden Türk Kızılay Karatay Şubesi Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve gönüllülerine teşekkür eden Tekkaymaz, "Bir Anne; bir eylem, bir fikir ve mücadele ruhu demektir. Geleceği ellerinde yoğurandır anne, bu nedenle Her Anne bir Hilal’dir diyerek tüm annelerin ve anne adaylarının Anneler Günü kutlu olsun. Hilal’in dalgalandığı tüm İslam coğrafyasında annelerin acı çekmeden yaşayabileceği nice Anneler Gününe ulaşmayı Allah’tan diliyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde