Kızılay’dan başarılı tatbikat

Kızılay'dan başarılı tatbikat

Kızılay tarafından gerçekleştirilen "Deprem ve Yangın" konulu tatbikatta yangın söndüren ekipler, senaryo gereği yangında mahsur kalanları da kurtardı

24 Kasım 2019 - 15:43

Türkiye Kızılay Derneği Özel Ticaret Borsası Hastanesi 2019 yılı acil durum ve afet tatbikatını gerçekleştirdi. Başarıyla gerçekleştirilen "Deprem ve Yangın" konulu tatbikatta, hem yangın söndürüldü hem de hastaların tahliyesi yapıldı.

Türkiye Kızılay Derneği Özel Ticaret Borsası Hastanesi Mesul Müdürü Dr. Yusuf Mesut Girgiç, tatbikat hakkında şu bilgileri verdi:

“Türk Kızılay’ı Konya Şubesi'nden de destek alınarak, Kızılay kimliğinin iaşe sorumluğundan faydalanan hastanemiz, afetzedelere sıcak çorba, battaniye ve su dağıtımı da yaparak gerçek bir afeti canlandırdı. Başarılı geçen tatbikat sonucunda, hastanemizin deprem ve yangın gibi olaylar karşısında hazırlıklı olduğunu gördük. Kızılay kimliği doğrultusunda deprem, yangın ve benzeri afet ve acil durumlarında her zaman milletimiz yanında olduk ve tüm insanların yaralarını sarmada üzerimize düşeni yapmaktayız. Hastanemizde gerçekleştirdiğimiz tatbikatta olası bir deprem ve yangın gibi afetlerde personelimiz üzerine düşen görevi yerine getirerek hastaların dışarıya nakil edilmesini başarı ile sağlayarak güzel bir tatbikata imza atmıştır. Bu sebeple emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Kızılay hastanesi olarak her türlü acil durum ve afetlerde hazır olarak görevdeyiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti