Kılca, 20 ayda yaptıkları hizmetleri anlattı

Kılca, 20 ayda yaptıkları hizmetleri anlattı

Karatay Belediye Başkanı Kılca, 2020 yılını değerlendirdiği toplantıda, Karatay'a göreve geldiği günden itibaren 20 ayda yaptıkları proje ve yatırımları tanıttı

06 Ocak 2021 - 18:14

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 20 aylık görev süresi boyunca hayata geçirdikleri yatırımları ve projeleri Karatay Termal Tatil Köyü'nde düzenlediği programda anlattı. Seçim beyannamesinde yer alan bütün projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan oldukça bereketli ve yoğun bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Çalışmalarını video gösterimi ile anlatan Kılca, "Hemşehrilerimizin teveccühü ile 2019 yılı Mahalli İdareler Genel Seçimleriyle göreve geldik ve 20 ayı geride bıraktık. Amacımız, çağdaş belediyecilik ile planlı kentleşmeyi sağlamak ve Karatay’ımızı marka bir ilçe haline getirmektir. Yola çıkarken 'bir başka Karatay' dedik ve işe koyulduk. Karatayımıza hizmet etmenin gururunu yaşadık, yaşıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi yeni yılda da yeni hizmetlerle özgün projelerle Karatay'ın ve hemşehrilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz" dedi.

Mevlana Müzesi çevresindeki dönüşüm çalışmalarına başladıklarını kaydeden Kılca, Akçeşme Mahallesi Mahmut Dede Sokak'ta da sağlıklaştırma çalışmalarıyla tarihi Konya evlerinin özelliğini bugünlere taşıdıklarını belirtti. Bölgede birçok binanın restorasyonunu ve sağlıklaştırma çalışmasını da yürüttüklerini dile getiren Kılca, "Bu çalışmamızda ilçemizin kadim kültürünü yansıtan bir Konya sokağı ortaya çıkardık. Akçeşme Mahallemizde bulunan Mahmut Dede Sokak’ta da sağlıklaştırma çalışmalarımızı tamamlayarak, Konya evlerinin özelliğini bugüne taşıdık" diye konuştu.

Obruk Hanı ve çevresinde restorasyon ile çevre düzenlemesi çalışmalarına başladıkların anlatan Kılca, "Hayıroğlu Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve 10 bin 300 yıllık geçmişiyle Çatalhöyük'ten tam 1000 yıl daha eski Boncuklu Höyüğü'nde çalışmalara destek vererek bölgeyi turizme kazandırmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde