Kaymakam onaylı kural ihlali!

Kaymakam onaylı kural ihlali!

Karapınar Kaymakamı Onur Kökçü, esnafla yaptığı sohbette, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun 16 Mayıs'ta aldığı maske takma zorunluluğu kararını vatandaşlarla birlikte çiğnedi

14 Temmuz 2020 - 18:06

Konya'da, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 16 Mayıs 2020 tarihinden itibaren cadde, sokak ve açık alanlarda maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Koronavirüsü önlemleri kapsamında birçok ilde bu yasak uygulanırken, esnaf ile bir araya gelen Karapınar Kaymakamı Onur Kökçü'nün bu kuralı ihlal ettiği görüldü.

Karapınar Kaymakamı Onur Kökçü, geçtiğimiz günlerde bazı esnaf ve vatandaşlarla bir çay ocağında bir araya geldi. Kaymakam Kökçü'nün vatandaşların sorun ve önerilerini dinlediği sohbette, sosyal mesafe ve maske takma kurallarına uyulmadığı gözlendi. Sohbet esnasında az sayıda vatandaşın maskesini taktığı dikkat çekerken, vatandaşların çoğunun maske takmadığı, bazılarının ise maskelerine el ve kollarına taktığı dikkat çekti. Sohbette Kaymakam Kökçü'nün ise maskesini çenesine indirdiği dikkatlerden kaçmadı.

Maske takma kuralırını Kaymakam Onur Kökçü'nün de çiğnediği sohbet esnasında ya da sonrasında orada bulunan vatandaşlara her hangi bir cezai işlem uygulanmadığı bildirildi.

Kaymakamın ilçenin en üst düzey yöneticisi olarak kurallara uymamasını eleştiren vatandaşlar, “Kaymakam kurallara kendisi uyması gerekirken uymuyor. İdareciler vatandaşlara böyle mi örnek olacak? Karara uymayan Kaymakam vatandaşların kurallara uymasını nasıl isteyecek? İlçede Covid-19  vakaları zaten aldı başını gidiyor. Karapınarımızda sağlık ve güvenlik içinde yaşamak istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
Covid'de günlük test sayısı artıyor
Covid'de günlük test sayısı artıyor