Kavuş: Uluslararası film platosu Meram’a çok yakışacak

Kavuş: Uluslararası film platosu Meram'a çok yakışacak

Başkan Kavuş, Meram'da Karahüyük Mahallesine kurulacak Uluslararası Film Platosu'nun sanatsal ve kültürel etkilerinin yanında ciddi ekonomik getiri de sağlayacağını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti

15 Aralık 2020 - 14:03

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun (TRT) İstanbul’da 350 dönüm üzerinde kurulu bulunan ilk film stüdyosunun ardından Meram Karahüyük Mahallesi'ndeki 390 dönüm arazi üzerine kurulacak 2. Uluslararası Film Platosu'nun Meram adına değerli ve kıymetli bir yatırım olduğunu vurgulayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yatırımın kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

KAVUŞ: KURULACAK DEV PLATO MERAM ADINA HER AÇIDAN DEĞERLİ VE ÖNEMLİ

Meram’da yükselecek film platosunda dünya çapında ses getirecek projelere imza atılacağını dile getiren Kavuş, bunun Meram’ın marka değerini artıracağını da belirtti. Projenin başta turizm olmak üzere pek çok sektöre de ivme kazandıracağını söyleyen Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yatırımın büyüklüğü tüm Meram’ı mutlu ediyor ve ziyadesiyle heyecanlandırıyor. Tabi Meram’da kurulacak Film Platosu bizler için çok değerli ve önemli ama bunu TRT gibi bir dünya markası ile birlikte yapmış olmakta en az onun kadar önemlidir. Tarihi ve kültürel yayınlarıyla, geçmişe bakarak yaptığı geleceği yorumlamasıyla, gençlik, çocuk ve aile kurumuna destek veren yayınlarıyla TRT, son 18 yılda ehil ellerde bir dünya markası haline geldi. Böyle bir markayla böyle bir yatırıma imza atmak bizim için kazandırılan yatırım kadar değerlidir. Yatırım sanatsal ve kültürel etkilerinin yanında ciddi anlamda ekonomik getiri anlamı taşıyor. Bu kültürel ve ekonomik etkiden  şehrimin ve ilçemin de pay alacak olması bizim heyecanımızı ve mutluluğumuzu artırıyor. Kurulacak platoda ilk olarak Mevlana dizisinin çekilecek olması hem Konya’nın bir rüyasının daha hayata geçmesi anlamı taşıyor hem de Mevlana’yı ve Konya’nın manevi iklimini en güzel şekilde dünyaya bir kez daha anlatma fırsatı veriyor. Öte yandan bu atılan adımla Konya ve Meram, Türk televizyon, dizi ve sinema sektörününde cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir. Pek çok insana yeni ekmek kapısı açacak, bu işten ekmek yiyen pek çok çalışanın ise ufkunu genişletecektir. Hangi açıdan düşünürsek düşünelim herkese büyük katkı sağlayacak bu yatırımı Konya’ya  ve Meramımıza kazandıran herkese ve her kuruma şükranlarımı sunuyorum. Tüm bu düşüncelerle film platosunun Konya’ya Meram’a kazandırılmasında hassasiyet, duyarlılık gösteren ve en çok emekleri geçen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’ya, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, Cumhurbaşkanlığı Başkanışmanı Mustafa Akış’a ve TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’e  şahsım ve ilçem adına şükranlarımı sunuyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Konyalı raket, İspanya'da gururumuz oldu
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Başsavcı ve KTO Başkanı'ndan Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret