Kavuş’tan Kadir Gecesi mesajı

Kavuş'tan Kadir Gecesi mesajı

Meram Belediye Başkanı Kavuş, Gecesinin şehrimize, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni etti

18 Mayıs 2020 - 18:31

Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in nazil olduğu ve Rabbimizin bin aydan daha hayırlı diyerek müjdelediği Kadir Gecesinin şehrimize, ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini niyaz eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Cenab-ı Hak, teravihlerimizi Kapu Camiinde hatim ile eda edeceğimiz, Mevlana Meydanına sığmayan onbinlerin omuz omuza secdede buluşacağı, sevdiklerimize gönül rahatlığıyla sarılacağımız nice Ramazanları, Kadir Gecelerini ve bayramları yeniden nasip etsin…” diye konuştu.

Başkan Mustafa Kavuş, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Bir taraftan, tüm manevi duyguların doruğa çıktığı bir Ramazan-ı Şerif'in sonuna gelmenin hüznünü yaşarken diğer taraftan da Kadir Gecesi'ne ulaşmış olmanın coşku ve heyecanını ümmetçe yaşıyoruz. Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması sebebiyle yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir.

Bu mübarek gecenin, yüreği Allah ve Rasulü’nün sevgisiyle dolup taşanların ve Kur’an-ı Kerim’in nuruyla aydınlanıp onun kriterlerine göre bir hayat yaşayanların affına, henüz onunla müşerref olmayanların kalplerinin ve gönül dünyalarının da Kur’an hakikatleri ile tanışmalarına vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Umarım ki, Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretinin sağanak sağanak yağacağı bu geceden her kul nasibini fazlasıyla alır. Manevi dünyamıza yeni ufuklar açtığı gibi insanlığa da sağlık, mutluluk, sevinç ve huzur getirir. Benim en büyük duam sizler ve sizlerin dünya ve ahiret mutluluğu için olacak. Ellerin semaya ihlas ve samimiyetle açılacağı bu gecede siz de dualarınız da bizleri eksik etmeyin.

Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecemizin ilçemiz, şehrimiz, ülkemiz, ümmet ve insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Alaattin Çakıcı, Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti
Koronavirüsten bugün 22 kiyi hayatını kaybetti