Kavuş’tan filyasyon ekiplerine teşekkür

Kavuş'tan filyasyon ekiplerine teşekkür

Filyasyon ekiplerinin 3 gündür devam eden eğitim toplantısına katılan Meram Belediye Başkanı Kavuş, "Özveri ile çalışan sağlıkçılarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır" dedi

27 Ağustos 2020 - 14:37

Konya kent merkezinde görev yapan filyasyon ekiplerinin eğitim toplantısına katılan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tüm sağlık çalışanlarına fedakârlıkları için bir kez daha teşekkür etti. Kavuş, “Herkesin virüsten köşe bucak kaçtığı bir zamanda büyük özveri ve cesaretle virüse karşı savaşan sağlık çalışanlarının haklarını ödeyemeyiz. Dualarımız sizler ve aileleriniz için” dedi.

Kavuş, Sağlık İl Müdürlüğü’nün kent merkezinde görev yapan filyasyon ekipleri için düzenlediği üç günlük eğitim toplantısının son gününde sağlıkçıların konuğu oldu. Filyasyon ekiplerinin geçmiş çalışmalarının değerlendirildiği, gelecek dönem çalışmalarının masaya yatırıldığı ve pandemi süreci ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, pandemi döneminin dinamik bir süreç olduğunu ifade ederek, pandeminin ana prensiplerinden birinin de filyasyon işlemi olduğunu ifade etti. Tespit edilen pozitif vakaların ve temaslılarının izolasyona alınmasının pandeminin en önemli parçalarından birisi olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Koç; “Bu süreç el birliği ile yönetilebilecek zor bir süreç. Erken hasta tespiti ve erken dönemde ilaç tedavisine başlanılması ile pnömoni oranlarını azaltabiliriz. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde tamamlanması adına yaptığınız fedakâr çalışmalar nedeni ile hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK FEDAKÂRLIĞINIZIN KARŞILIĞINI ÖDEYEMEYİZ”

Pandemi süreci boyunca gösterdikleri büyük fedakârlıklardan dolayı ülke olarak tüm sağlık çalışanlarına teşekkür borçlu olduklarını hatırlatarak sözlerine başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise, “Baştan aşağı her kademede çalışan tüm sağlık çalışanlarına ne kadar büyük teşekkür etsek, fiziksel anlamda ne denli destek verirsek verelim onların yaptıklarının yanında az kalacaktır”  diye konuştu. Fedakârane çalışan tüm sağlıkçılara ve ailelerine sürekli olarak dua ettiğinin de altını çizen Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Pandemi risklerinin tam da merkezinde yer alan sizler için fiziksel şartlarınızı düzeltmek adına kendi üzerimize düşeni gücümüz yettiği ölçüde yapmaya çalışıyoruz. Burada olmamın sebebi de bir protokol icabı değil tüm Konya ve Meram adına sizlere minnetimizi ve teşekkürlerimizi iletmek.”

“HERKES VİRÜSTEN KAÇARKEN, SAĞLIKÇILARIMIZ CESURCA VİRÜSLE SAVAŞTI”

Merkezde 600’e yakın filyasyon ekibinin bulunduğunu hatırlatan Başkan Kavuş, “Tüm insanlar virüsten kaçarken, siz sağlık çalışanları virüs ve pandemiye karşı cesaretle savaşıyorsunuz. Allah sizleri, ailelerinizi ve sevdiklerinizi korusun, ayaklarınıza taş değdirmesin. Bugün bu ziyaretimizle birlikte sizlere güzel duygu, düşünce, temenni ve dualarımızın yanında küçük bir hediye de vermek istiyoruz. Bu hediye hem size minnetimizin ve şükranımızın bir nişanesi hem de sahada olmanız sebebiyle sıkça ihtiyaç duyacağınızı düşündüğümüz powerbank olacak. Böylece hem kurumunuz hem sevdiklerinizle iletişiminiz hiçbir zaman kopmamış olacak. Bu küçük hediyeyi sizlerin maddi ve manevi anlamda yanında olduğumuzun bir göstergesi olarak kabul etmeniz bizleri sevindirecektir. ” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK, EĞİTİM VE EMNİYET HİZMETLERİNİ BELEDİYE HİZMETLERİNDEN AYRI GÖRMÜYORUZ”

Sağlık, eğitim ve emniyet hizmetlerini belediye hizmetlerinden ayrı görmediklerinin altını çizen Başkan Kavuş, bu çerçevede İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte pek çok proje ürettiklerini hatırlattı. Sağlık hizmetleri için arsa, proje hatta bina yapımına kadar destekleri olduğunu kaydeden Başkan Kavuş, “Sağlık ile ilgili tüm kurumlarımızla gücümüz yettiğince yan yana olmaya birlikte çalışmaya özen gösteriyoruz” dedi. Tüm bu kurumların Meram ve Konya’da yaşayan insanlar için ortak bir amaçla hizmet verdiklerini söyleyen Başkan Kavuş, “Bu nedenle birbirimize destek olmamız gerektiğine inandığımız bu üç alana destek olmaya ve yardıma koşmaya devam ediyoruz. Aynı destek ve yardımı biz de bu kurumlarımızdan görüyoruz. Resmiyetten uzak, sıcak bir ilişkimiz var bu alanda hizmet veren kurumlarla. Bu nedenle bu işbirliğimiz bereketli oluyor. Allah devamını nasip etsin” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Konya şehir merkezinde görev yapan tüm filyasyon ekiplerine Meram Belediyesinin hediyesi olan powerbank’ler dağıtıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zazadın Hanı'nda düğün
Zazadın Hanı'nda düğün
Son 24 saatin koronavirüs rakamları açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs rakamları açıklandı