Kavuş’tan bayram mesajı

Kavuş'tan bayram mesajı

Meram Belediye Başkanı Kavuş, yayınladığı mesaj ile Konyalıların ve bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı

22 Mayıs 2020 - 14:19 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 15:34

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını tamamlayıp, yepyeni umutlarla girdiğimiz Ramazan Bayramının ilçemize, şehrimize, ülkemize ve İslam alemine  hayırlar getirmesini temenni eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Yaşadığımız salgından dolayı Ramazanımızı biraz hüzünlü geçirdik. Bayramımızın huzur, sağlık, mutluluk ve bereketiyle gelmesini, birlik ve beraberlik içinde geleceğe umutla yürümemize vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum” diye konuştu. 

Kavuş, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi: “Küslerin barıştığı, ayrı düşenlerin kavuştuğu, umutların yeniden tazelendiği bir bayrama daha kavuşmuş olmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu sevinç, heyecan ve mutluluğun yanı sıra dünyanın dört bir yanında zulüm, mağduriyet ve açlıkla imtihan edilen kardeşlerimiz sebebiyle her Ramazan yaşadığımız burukluğumuza bu yıl pandemi yüzünden yaşadığımız kayıplarımızın üzüntüsünü de ekledik. Koronavirüs salgını sebebiyle bu yılki mesajlarımız her zamankinden biraz farklı olacak; ‘Sevdiklerinizi, büyüklerinizi ihmal etmeyin’ diyemeyeceğiz mesela. Onların bayramını uzaktan kutlamak mecburiyetinde kalacağız. Ya da sürücülere dikkatli olmaları tavsiyelerinde de bulunamayacağız. ‘Evinizde kalmanız sizler için daha hayırlı’ diyeceğiz. Ancak yine de bayramımızın, Müslümanlar ve tüm insanlık için gerçek anlamda bayram tadında ve havasında geçmesi için dua ediyoruz.

Dünya, yeni bir dönüşüm sürecine girmiştir. Yüce milletimizin, tarih boyunca olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde ve kalbindeki imanın gücüyle önüne çıkan sorunları bir bir aşacağından ve yeni dönemden çok güçlü çıkacağından şüphemiz yoktur. Kardeşliğimizi ne denli güçlü tutarsak bu sıkıntıları o denli çabuk atlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bayramlar kardeşliğimizi artırmamız adına büyük bir fırsattır.    

Bizler de, hemşehrilerimizin yaşamaktan mutluluk ve gurur duyacakları bir Meram için projeler ve hizmetler üretmeye her geçen gün artan bir enerjiyle devam ediyoruz. Meramlıların hayatlarına dokunacak çalışmalara hiçbir şekilde ve şartta ara vermiyoruz. Pek çok düzenleme ile Meram’ın refahını artırmanın, hayat kalitesini artırmanın ve sıkıntılarını çözmenin gayreti içindeyiz. Her yönden yeni projelerle Meram’ın geleceğini inşa ediyoruz. Bu sıkıntılı günleri en kısa zamanda geride bırakacağımıza ve sabır içinde beklediğimiz güzel günlere hep birlikte ulaşacağımıza inancımız tamdır. Yeter ki buna olan inancımızı kaybetmeyelim.         

Tüm bunların ışığında, hemşehrilerimin, ülkemin ve İslam Aleminin sevgi, kardeşlik, huzur ve sağlık içinde bir bayram yaşamalarını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, bayramın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor Fenerbahçe mesaisine başladı
Konyaspor Fenerbahçe mesaisine başladı
TGF’den BİK'e ziyaret
TGF’den BİK'e ziyaret