Kavuş: Meram’ın her noktasına hizmet götürüyoruz

Kavuş: Meram'ın her noktasına hizmet götürüyoruz

Meram Belediye Başkanı Kavuş, “Merkezdeki mahallelerimizden ayrı tutmadığımız dış mahallelerimize de uzak yakın demeden hizmet götürüyor, hemşehrilerimizin yaşam standardını yükseltmek için çalışıyoruz” dedi

09 Haziran 2021 - 12:48

Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bir taraftan ilçe merkezinde çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan da merkeze uzak mahallelerde çalışmaya devam ediyor. Ekipler, 2021 çalışma programı kapsamında merkeze uzak mahallelerde altyapı, kumlama, asfalt, satih kaplama, parke, bordür ve tretuvar çalışmalarına hız verdi.

Yaz çalışma programı kapsamında ilçe genelinde aynı anda çok sayıda ekiple çalışmalarını sürdüren Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe merkezinde devam eden çalışmaların yanı sıra merkeze uzak mahallelerdeki çalışmalarına da hız verdi. Mahallelerin öncelikli taleplerini değerlendirilerek hazırladıkları program kapsamında ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştığını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, özellikle merkeze uzak dış mahallelerdeki çalışmalara ağırlık verdiklerini söyledi. Kavuş, “Ekiplerimiz, ilçe merkezinde ve merkeze uzak mahallelerimizde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında aynı anda çok sayıda ekiple hemşehrilerimize hizmet etme gayretindeyiz. Merkezdeki mahallelerimizden ayrı tuttmadığımız dış mahallelerimizdeki çalışmalarımızı daha da hızlandırdık” dedi.

“MERAM’IN HANGİ MAHALLESİNDE YAŞIYOR OLURSA OLSUN…”

Uzak yakın demeden Meram’ın her bir noktasına, her bir mahallesine hizmet götürdüklerini belirten Kavuş yaptığı açıklamayı şöyle sürdürdü: “Çalışmalarımız kapsamında ekiplerimiz örneğin bu hafta Botsa’da, Hatunsaray’da, İnlice’de, Kavak’ta, Gödene’de, Sarıkız’da, Çomaklı’da, Kaşınhanı’nda altyapı, kumlama, satih kaplama, asfalt, parke, bordür çalışmalarına devam ediyor. Sarıkız mahallemizin giriş yolunda sıcak asfalt çalışması tamamlandı ve hemşehrilerimiz konforlu bir ulaşım imkanına kavuştu. Merkezdeki yollarımızdan farkı kalmadı. Botsa’da parke çalışmaları, Hatunsaray ve İnlice’de kumlama çalışması, Kavak’ta satih kaplama altyapı çalışması devam ediyor. Ekiplerimiz buradaki çalışmalarını tamamlayınca program ve iş sırasına göre diğer mahallelerimizde çalışmaya, hemşehrilerimizin taleplerini yerine getirmeye devam edecekler. Tüm bu çalışmalarımızla Meram’ın hangi mahallesinde yaşıyor olursa olsun hemşehrilerimizin yaşam standardını daha da yükseltmek adına çalışmaya devam ediyoruz. Elbette yapılan çalışmaları hiçbir zaman yeterli görmüyoruz. Merkezde yaşayan hemşehrilerimizin yararlandığı imkanlardan merkeze uzak mahallelerimizdeki hemşehrilerimizin de yararlanabilmesi adına imkanlarımız ölçüsünde çalışmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Koronavirüste hasta sayısı 500'ün altına indi
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek
Türk Kızılay Meram Şubesi'nden telafi eğitimine destek