Kavuş: İşini aşkla yapan bütün öğretmenlerimize teşekkürler

Kavuş: İşini aşkla yapan bütün öğretmenlerimize teşekkürler

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kendi çabalarıyla geri dönüşebilen malzemeleri de kullanarak sınıfını baştan sona yeniden dizayn eden Ahmet Haşhaş İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Eda Şentürk ve öğrencilerine sürpriz ziyaret gerçekleştirdi

11 Kasım 2019 - 11:21

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kendisine sosyal medyadan davette bulunan Ahmet Haşhaş İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Eda Şentürk ve öğrencilerine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu özel ziyareti anlamlı kılan şey ise Eda öğretmenin geri dönüşüm malzemelerini kullanarak kendi emeğiyle sınıfını baştan sona yeniden dizayn etmesi ve öğrencilerine çok daha güzel ve rahat bir fiziki ortamda eğitim almalarını sağlamış olması. Ziyaretten bir hayli mutlu olan öğrenciler, Başkan Kavuş’u Okul Müdürü Ömer Özkaya ve Eda öğretmen ile birlikte okul bahçesinde karşıladılar.

“FARKLILIK OLUŞTURAN VE ÖNDERLİK EDEN ÖĞRETMENLERİMİZ SAYESİNDE ORTAYA GÜZELLİKLER ÇIKIYOR”

Okul ziyaretine, öğretmen Eda Şentürk’ün geri dönüşüm malzemelerini birer okul eşyasına çevirerek özel bir konsepte dönüştürdüğü sınıftan başlayan Başkan Kavuş, dönüştürülerek oluşturulan malzemeler karşısında hayranlığını ve mutluluğunu gizlemedi. Sınıfın oluşturulmasında emeği geçen Eda öğretmene teşekkür eden Başkan Kavuş, “Öğretmenlerimiz, farklılık oluşturunca ve önderlik edince her zaman ortaya müthiş şeyler çıkıyor. Eda öğretmende bunun en güzel örneklerinden biri. Öğretmenliğini yaptığı sınıfı kendi imkanları ve el emeğiyle bambaşka bir çehreye büründürerek hem çocuklarımızın çok daha güzel bir ortamda eğitim almalarını sağlamış hem de o çocuklara yeni bir ufuk açarak bulunduğu ortamı güzelleştirmenin insanın kendi elinde olduğunu göstermiştir. Eğitim camiamız, müdürü, öğretmeni ve velileri ile okulları ve öğrencileri için biraraya gelip azmettiklerinde çok güzel işler başarıyor. Eda öğretmenin gösterdiği azim bu örneklerden sadece biri.  Eda öğretmen ile fedakarca, sevgiyle çalışarak farklılık ve farkındalık oluşturan, eğitimi geniş bir yelpaze olarak görüp yelpazenin her bir parçasının iyileşmesi ve mükemmel olması için emek sarfeden tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KAVUŞ, “İMAM HATİPLİ OLMAK AYRICALIKLI OLMAK DEMEKTİR”

Daha sonra okulun diğer sınıflarını da dolaşarak çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Kavuş, kendisinin de bir İmam Hatipli olduğunu hatırlattı. Kendi öğrencilik hayatından da örneklerle İmam Hatipli olmanın ne anlama geldiğini anlatan Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “İmam Hatip okumak bir ayrıcalıktır ve siz şu an bu ayrıcalığı yaşıyorsunuz. İmam Hatipliler aldıkları eğitim ve sonunda gelen başarılarla herkese örnek oluyorlar. Bende sizler gibi bu okulun havasını teneffüs ederek bu sıralardan mezun oldum. Sizler de aldığınız kaliteli eğitimin yanında kendiniz de fedakarlıklar göstererek başarı merdivenlerini tırmanıp bu ülkeye bu millete büyük hizmetler yapacaksınız.” 

"BELEDİYECİLİK, EĞİTİM DE DAHİL HAYATIN HER ANINI VE ALANINI KAPSAR”

Başkan Kavuş, daha sonra okulun diğer tüm sınıflarını tek tek dolaşarak öğrencilerle sohbet etti. Sınıflardan birinde okuma saatine denk gelen Başkan Kavuş, öğrencilere eşlik ederek onlarla birlikte okuma yaptı.  Okulun laboratuvarını ve bahçesini gezerek eksiklikler hakkında okul müdürü Ömer Özkaya’dan bilgi alan Başkan Kavuş, “Belediyecilik hizmeti doğumdan ölüme kadar hayatın her anını kapsıyor. Vatandaşımızın doğumunda da yanındayız, ölümlerinde de. Çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alabilmeleri adına fiziki şartların düzelmesinde üzerimize düşenin fazlasını yaptık. Gücümüz nispetinde yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meram'da tapular dağıtılıyor
Meram'da tapular dağıtılıyor
Başkan Altay, Altınekin'de çiftçilerle hasat yaptı
Başkan Altay, Altınekin'de çiftçilerle hasat yaptı