Kavuş: Halkımızı dinliyor, yatırımları planlıyoruz

Kavuş: Halkımızı dinliyor, yatırımları planlıyoruz

Havzan, Melikşah, Alavardı, Yaka, Dere, Köyceğiz ve Aşkan mahallelerinde ziyaretlerine devam eden Meram Belediye Başkanı Kavuş, muhtarlar ve mahallelilerin istek, talep, beklenti ve önerilerini dinledi

02 Aralık 2020 - 15:12

Mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Havzan, Melikşah, Alavardı, Yaka, Dere, Köyceğiz ve Aşkan mahallelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Muhtarlarla mahallelerin öncelikli sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunan Kavuş, ziyaretlerinde ayrıca 2021 ve sonrasının da planlaması için istişarelerde bulundu. Yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı da bulan Kavuş, mahallelilerle de biraraya gelerek, istek talep ve önerilerini dinledi. Kavuş, isteklerden acil çözülecekler için kurmaylarına talimat verirken zaman isteyen taleplerden yerine getirilebileceklerin takvime alınacağının müjdesini verdi.   

“KAYBEDECEK TEK BİR GÜNÜMÜZ DAHİ YOK, ÇÜNKÜ HİZMET BEKLEMEZ”

Göreve geldikleri günden bu yana yerinden yönetimin en güzel örneklerini ortaya koyduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu ziyaretlerin sorunların çözümünde ve vatandaşların beklentilerini yerine getirmede en etkili yolların başında geldiğine vurgu yaptı. Pandemi sürecinde dahi bu ziyaretleri ihmal etmediklerini ifade eden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Pandemi süresi boyunca bu ziyaretlerimize ara vermedik. Çünkü hizmet beklemez, bizim de kaybedecek tek bir günümüz dahi yok. Ben ve yönetim görevini üstlenen arkadaşlarımız maskemizi taktık, mesafemizi koruduk ama hemşehrilerimizi ziyaret etmeyi ihmal etmedik. Personelim de aynı şekilde maskesini taktı, mesafesini korudu, hijyenine dikkat etti nerede bir ihtiyaç varsa oraya koştu. Bu sebeple görevini layıkıyla yapan her bir arkadaşımı da hizmet kahramanı olarak görüyoruz.”

“HER ZİYARETİMİZ GELECEĞİN MAMUR MERAMINA ATILMIŞ BİR ADIMDIR”

Bu ziyaretlerin de öncekiler gibi oldukça faydalı olduğuna işaret eden Başkan Kavuş, mahallelilerimizin ve muhtarlarımızın görüşleri, fikirleri, önerileri ve beklentileri bizim için çok önemli. Bizim Meram’ın dört bir yanı için bir hizmet planımız ve projelerimiz var. İşte tüm bunlar için hemşehrilerimizin fikirlerini almak, önerilerini dinlemek ve beklentilerini belirli aralıklarla duymak istiyoruz. Hemşehrilerimizin önceliğini önceliğimiz olarak görmeyi temel politikamız olarak belirledik. İşte bunun adı yerinden yönetimdir. Bu millet ‘biz yaptık oldu’ ya da ‘halka rağmen’ anlayışına mecbur bırakıldı yıllar yılı. Ama Ak Belediyecilikle yıkılan bu anlayışın yerine ‘millet için, milletle beraber hizmet’ anlayışı hakim oldu, görevi devralan her başkan da bu anlayışı bir adım ileriye götürdü. Bizim hedefimiz de birkaç adım ileriye götürerek Meram’ı muhtarlarımız tüm hemşehrilerimizle birlikte yaşamaktan mutluluk duyulacak bir ilçe haline getirmektir. Bugünkü 7 mahalle ziyaretlerimiz de bizim için değerliydi. Hemşehrilerimizle geleceğin Meram’ını istişare ettik. Biz onlarla buluştuğumuz için onlarda dertlerini sevinçlerini başkana anlatma fırsatı yakaladıkları için mutlu oldular. Her bir muhtarıma ve hemşehrime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.     

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs test sayısı 150 binin altına düştü
Koronavirüs test sayısı 150 binin altına düştü
Sıra engelli ve yaşlı bakım evlerinde kalan büyüklerde
Sıra engelli ve yaşlı bakım evlerinde kalan büyüklerde