Kavuş: Gazetecilerimizin bayramı kutlu olsun

Kavuş: Gazetecilerimizin bayramı kutlu olsun

Meram Belediye Başkanı Kavuş, yayınladığı 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajında gazetecilerin bayramını kutladı

23 Temmuz 2020 - 15:00

Bütün gazeteciler ve medya çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Tarafsız ve objektif bir şekilde görevlerini yerine getiren, vatandaşların haber alma hakkı adına gecesini gündüzüne katan, ülke ve millet menfaatlerini her daim gözeten tüm basın emekçilerinin basında sansürün kaldırışının yıl dönümü dolayısıyla kutlanan bayramını tebrik ediyor, gayret ve fedakarlıkları için şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Başkan Mustafa Kavuş, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi: “Toplumları harekete geçirebilmeleri ve bilinç oluşturabilmeleri dolayısıyla basın ve medya gelişmiş modern toplumların belki de en önemli gücüdür. Bu gücü doğru, etkin, çok sesli ve özgür bir ortamda kullanan toplumlar her daim kazanmışlardır. Gazeteciler, toplumu sağlıklı bilgilendirme çabalarıyla da önemli bir fonksiyonu yerine getirmektedirler. İşte bu denli önemli bir vazifeyi zor şart ve imkanlarla ama sorumluluk bilinciyle, aşkla ve şevkle yürüten tüm gazetecilerimizi ve kuruluşlarımızı, doğru ve gerçek bilgiye ulaşmanın ne denli önemli olduğunun yeniden anlaşıldığı şu günlerde, fedakarlıkları ve gayretleri için takdir ve tebrik  ediyorum. Her türlü zorluğa rağmen insanımızın haber alma hakkını en iyi şekilde kullanabilmeleri adına çalışan, her türlü meşakkatine severek göğüs geren gazetecilerimize tüm toplum olarak ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bununla birlikte demokratik gelişimin en önemli öğelerinden biri de ifade hürriyeti ve basın özgürlüğüdür. Basında sansürün kaldırılışının yıldönümü nedeniyle kutlanan Basın Bayramı dolayısıyla öncelikle Konya’da bizlerle çoğu zaman neredeyse omuz omuza görev yapan tüm gazeteci ve medya çalışanlarımız olmak üzere tüm basın emekçilerinin gününü kutluyorum. Her türlü zorluğa rağmen işini aşk ve sorumlulukla yapan tüm gazetecilerimiz ve habercilerimizin her daim yanında olduğumuzu da bir kez daha ifade etmek istiyorum.”    

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı