Kavuş: Engelleri el birliğiyle aşacağız

Kavuş: Engelleri el birliğiyle aşacağız

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tüm dünyada kabul gören 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, toplumsal farkındalığın artması için önemli bir fırsat olduğunu söyledi

02 Aralık 2019 - 13:59

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kavuş, mesajında engellerin hep birlikte aşılabileceğini vurguladı.

Gerçek engellerin bedende değil bilinçlerde ve kalplerde olduğunu belirten Kavuş, engellilerin, hayatın her alanında, sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyasında; tüm zorluklara rağmen, sergiledikleri mücadele ile bunu en güzel şekilde gösterdiklerini söyledi.

Kavuş, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Bu özveri ve çabalarının karşılığında bizim üzerimize düşen en önemli görev de onların ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak. Bunun için Meram Belediyesi olarak birçok çalışmaya imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Onlar için ne yaparsak yapalım engelliler hususunda milletçe daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmadığımız sürece sorunları tam olarak hiçbir zaman çözemeyeceğimizi hatırlatarak, tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını adeta kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırıyorum.  

Bu vesile ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm engelli hemşehrilerime aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle güzel bir ömür diliyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İsmail Hakkı Karadayı vefat etti
İsmail Hakkı Karadayı vefat etti
Hadim'de kiraz bahçelerinde kar tehdidi
Hadim'de kiraz bahçelerinde kar tehdidi