Kavuş, AK Parti Meram Teşkilatı’na icraatlarını anlattı

Kavuş, AK Parti Meram Teşkilatı'na icraatlarını anlattı

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Ak Parti Meram İlçe Teşkilatının Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısına katılarak belediyenin 2019 yılı çalışmalarını anlattı

12 Şubat 2020 - 13:30

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Ak Parti Meram İlçe Teşkilatının Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısına katılan teşkilat mensuplarına Meram Belediyesinin 2019 yılının son 9 ayında gerçekleştirdiği yatırımları, projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular kongre sürecinin yaklaştığı şu günlerde genişletilmiş toplantıların daha sık yapılması dolayısıyla şehri ve gündemi daha yoğun istişare edebilme imkanı yakaladıklarını belirterek, “Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Bu toplantı vesilesiyle Meram Belediyemizin 9 ay gibi kısa bir sürede sergilediği yoğun çalışmaların detaylarını da öğrenme fırsatı yakaladık. Saha çalışmalarından itibaren süreci tüm yönetimimiz ile birlikte yakından takip ettik. Başarılı çalışmalara hep birlikte şahit olduk. Bu kısa sürede sorunlara dair çözümler ve geleceğe dair yeni projeler üretilmesi bizi mutlu etti” diye konuştu.

Türkiye gündeminde ki önemli meselelere de değinen Dolular, “Suriye’de, İdlib’te yaşanan gelişmeler, üst üste Türkiye gündemine düşen konuşmalar yeni bir senaryonun daha hayata geçtiğinin işaretidir. Böyle zamanlarda safları daha da sıklaştırmamız gerekiyor” dedi.

Sözlerine Elazığ, Van ve Suriye’de yaşanan elim olaylara değinerek başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu olaylarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diledi. Şubat ayı itibariyle görevde 10. ayını doldurduğunu belirten Başkan Kavuş, bu süre zarfında belediye olarak gerçekleştirdikleri yatırımları, yenilikleri, çalışmaları ve projeleri hakkında partililere sinevizyon eşliğinde ayrıntılı bilgi verdi.

“Seçim çalışmaları sürecinde ve sonrasında başlayan icraat döneminde tüm işlerin mutfağında sizler de vardınız ve her yapılana bire bir şahit oldunuz” diyen Başkan Kavuş,  “2020 yılbaşına kadar yapılacaklar hakkında hepbirlikte bir takvim oluşturduk. Bu takvimin hayata geçirilmesinde önemli bir başarı yakaladık. Problemlerin çözümü ile ilgili önemli mesafeler katettik” ifadelerini kullandı.    

Başkan Mustafa Kavuş’un bu sunumla, teslim aldığı bayrağı 10 ay gibi kısa bir süre içinde nerelere getirdiğini yakından görmüş olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 2004’ten bu yana görevlerini yürüten başkanların halkın desteğiyle bu şehri daha yaşanır bir hale getirmek için büyük emek sarfettiklerini kaydetti.

"Biz Ak Parti olarak güçlü bir aileyiz" diyen Başkan Angı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“17 yıllık Ak Parti iktidarı ve 16 yıllık yerel yönetimlerdeki iktidarlarımızda bu ülkeye adeta çağ atlattık. ‘Ne yaptınız?’ diye soranlara dolu dolu cevaplarımız var. Onlara yapılacak en iyi iş 2001 yılını hatırlatmaktır. O günleri unutanlar bugün bambaşka şeyler söylüyor ve söylerken yüzleri dahi kızarmıyor. Yapılan icraatlardan özgürlüklere hatta Türkiye’nin gücüne bakışta yaşanan değişime kadar yapılan binlerce iş var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderlik örneği ile Türkiye’de siyaseti bambaşka bir yere taşıdık. Biz her dönemin nöbetçileriyiz. Bizler, verilen emanetin hassasiyetiyle yol yürümeye devam ediyoruz.”

Toplantıya partinin ana kademe, kadın ve gençlik kolları temsilcilerinin yanısıra Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Ak Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşe Uçar, Ak Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcı da katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Bakan Koca: Tünelin ucu göründü
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı
Beyşehir'de kent estetiğini bozan binalara yıkım kararı