"Katil Devlet" ifadesi için ilk suç duyurusu...

"Katil Devlet" ifadesi için ilk suç duyurusu Balıkesir'den geldi

Balıkesir'de eski sendikacı Muhammed Karakoyun, Habertürk yazarı Nagehan Alçı'dan "katil devlet" sözleri için şikayetçi oldu

02 Ekim 2019 - 11:01

Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro-Sen Balıkesir Şubesi eski başkanı Muhammed Karakoyun, sunucu ve yazar Nagehan Alçı’nın, bir televizyon programındaki “Devlet şayet katil devletse, ona sonuna kadar da katil devlet denir. 1994’te Türkiye katil devlete sahipti” şeklinde sözleri üzerine Alçı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, 27 Eylül 2019'da Habertürk televizyonundaki canlı yayında “Devlet şayet katil devletse, ona sonuna kadar da katil devlet denir. 1994'te Türkiye katil devlete sahipti” şeklinde sözler söylemişti. Bunun üzerine Hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen ile Nagehan Alçı arasında gerginlik yaşanmıştı. Alçı'nın bu sözleri çeşitli tepkileri de beraberinde getirmişti. Kimi isimler, Alçı suç duyurusunda bulunuldu. 

Balıkesirim.net'in haberine göre, Türk Büro Sen Balıkesir Şubesi eski başkanı ve Muhammed Karakoyun Balıkesir Adliyesine giderek, Alçı hakkında “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ettiği iddiasıyla Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı
Konyaspor'da tempo giderek artıyor
Konyaspor'da tempo giderek artıyor