​​​​​​​“Kardeş ülke Azerbaycan yalnız değildir”

​​​​​​​“Kardeş ülke Azerbaycan yalnız değildir”

Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik saldırılarını kınayan MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, iki devlet, tek millet anlayışıyla Türk milletinin asla boyun eğmeyeceğini söyledi  

29 Eylül 2020 - 13:38

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik kabul edilemez saldırılarını kınadı. “Kardeş ülke Azerbaycan yalnız değildir” diyen Karaarslan, Türk milletin sarsılmaz iradesinin Ermenistan’ı yerle yeksan edeceğini söyledi.

Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik geçtiğimiz gün başlattığı saldırılara tepki gösteren Karaarslan, Ermenistan’ı “eli kanlı emperyalist maşası” olarak tarif etti. Ermenistan’ın tarihte olduğu gibi, bugün de ortaya koyduğu politikaların insani ve vicdani hiçbir savunulacak tarafının olmadığını belirten Karaarslan, Ermenistan’ın yaptığının açık bir Türk düşmanlığı olduğunu belirtti. Türk milletinin, asla yenilemeyeceğine vurgu yapan Karaarslan, “Artık her şey meydandadır. Güney Kafkasya'da istikrarsızlığın, ilkelliğin, işgal ve istila politikalarının ağırlık merkezi Erivan yönetimidir. Temmuz ayında, Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırının Tovuz istikametinde yaşanan çatışmaların tekrar başlaması hem Türkiye hem de Azerbaycan açısından milli güvenlik tehdididir. Ermenistan saldırganlığı insani, vicdani ve hukuki bütün ilke ve esaslara aykırıdır” dedi.

ZAMANLAMA OLDUKÇA MANİDAR

Karaarslan, Ermenistan’ın kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik saldırılarının zamanlamasının da manidar olduğunu kaydetti. Türkiye’nin bölgede önemli bir mücadele verdiği bu dönemde, yapılan bu saldırıların planlı olduğuna işaret eden Karaarslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin sınırları her ne kadar bugünkü haritalarda belirlenmiş olsa da, bizim gönül coğrafyamız bu sınırlara dar gelmektedir. Kardeş ülke Azerbaycan, dost ülke olmaktan çok, Türk milletinin, Türkiye’nin ta kendisidir. Bu bağlamda, Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Suriye’de önemli bir mücadele veren Türkiye, köşeye sıkıştırılmaya çalışılmaktadır. Ancak Türkiye, bu girdaptan çıkmak için hem askeri anlamda hem de siyasi anlamda büyük bir mücadele vermektedir. Bugün Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı girişmiş olduğu saldırıların temelinde, Türk milletini sindirmek yatmaktadır. Ancak Türk milleti, 2 devlet bir millet olacak bu mücadeleyi bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da el birliğiyle yürütecektir.”

KARABAĞ TÜRK’ÜNDÜR! 

MHP'nin Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancında olduğunu dile getiren Karaarslan, "Ermenistan zulmünü ve hunhar suikastlarını lanetliyorum. Kalbimizin soydaşlarımızla birlikte attığını bu vesileyle ilan ediyorum. Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da şifalar diliyorum. Karabağ Türk'ündür, Türk vatanıdır. Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir. Yegane gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan'ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur. Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan'ın yanındayız. Bütün müstevli odakları tekraren uyarıyorum: Türk milletinin sabrını test etme yanlışına hiç kimse tevessül etmemelidir. Nitekim sonuçları hem acıklı hem de ağır olacaktır" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NEÜ'den Fransa'ya kınama
NEÜ'den Fransa'ya kınama
Büyükşehir'den İzmir'e arama kurtarma desteği
Büyükşehir'den İzmir'e arama kurtarma desteği