Karatay Kent Konseyi’nden sağlıklı beslenme programı

Karatay Kent Konseyi'nden sağlıklı beslenme programı

Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi’nin dijital platformlar gerçekleştirdiği programda Dölek, pandemi sürecinde Ramazan ayını sağlıklı geçirmek için beslenmeye çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi

18 Nisan 2021 - 13:32

Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi, koronavirüs salgınının olduğu günlerde dijital platformlar üzerinden yaptığı etkinliklerle vatandaşların sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanması için proje üretmeye devam ediyor.

Diyetisyen Cansu Dölek, bu kapsamda, “Ramazan Ayında Sağlıklı Beslenmenin Püf Noktaları”nı konuşmacı olarak katıldığı programda anlattı. İlginin yoğun olduğu programda Diyetisyen Cansu Dölek, katılımcılara Ramazan Ayı’nda ilk kuralın sahura aç kalkılması olduğuna vurgu yaptı.

Cansu Dölek, “Öncelikle iftarı olabildiğince hafif geçirip sahura aç uyanmaya özen göstermeliyiz. Hiçbir şey yemeden oruç tutmamız uygun değil. Dolayısıyla en azından bir bardak süt, üç dört hurma veya yulaf gibi hafif yiyecekleri tüketmeye gayret edelim. Sahurda kahvaltı yapılmasını öneriyoruz. Kahvaltıda ise bir adet haşlanmış yumurta, bir dilim peynir, roka marul ve tere gibi bol yeşillik olmalı. Ekmek tüketiminde ise erkeklerde üç dört dilim bayanlarda ise iki dilim yeterlidir. Yapılan araştırmalar, iftar menülerinde yemek çeşitleri ne kadar fazla ise insanın da yemek yeme eğiliminin o kadar artığı yönünde. Dolayısıyla yemek çeşitlerimiz mümkün oldukça az olmalı” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konya Uysal Hydrolic BESK: 4 - Adana Ampute SK: 0
Konya Uysal Hydrolic BESK: 4 - Adana Ampute SK: 0