Karatay Belediyesi, vergi borcu yapılandırmada süreyi uzattı

Karatay Belediyesi, vergi borcu yapılandırmada süreyi uzattı

Karatay Belediyesi, belediye olan borcunu yapılandırmak isteyenler için bu süreyi 31 Ağustos'tan 30 Eylül'e kadar uzattı

27 Ağustos 2021 - 12:23

Karatay Belediyesi, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı doğrultusunda belediyeye ait vergi borç yapılandırma başvuru, bildirim ve beyan süreleri ile bu başvuru, bildirim ve beyana ilişkin ilk taksit ödeme sürelerinin birer ay uzatıldığını açıkladı.

Karar ile 31 Ağustos 2021 tarihinde bitecek yapılandırma için son başvuru tarihi 30 Eylül 2021 olarak yeniden belirlenirken; yapılandırma başvurusu sonrasında ilk taksit ödeme süresi de yine bir ay ertelenerek 1 Kasım 2021’den 1 Aralık 2021’e uzatıldı.

Vatandaşların belediyeye olan vergi borçlarının yeniden yapılandırılması için müracaatlar ve ilk taksit süresi 1 ay uzatıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre; bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması için ön görülen son başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 31 Ağustos 2021 tarihinden 1 ay sonrasına ertelendi.

Söz konusu karar ile ilgili Karatay Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Resmi Gazete’de yer alan kararda 31 Ağustos'ta sona erecek olan başvuru, bildirim ve beyan süreleri ile bu başvuru, bildirim ve beyana ilişkin ilk taksit ödeme süreleri birer ay uzatıldı. Karar, ‘7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun’ kapsamında yer alan; bazı vergi ve vergi cezaları, gecikme faizi ve gecikme zamları, idari para cezaları, sigorta primi, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı alacakları, belediyelerin bazı alacaklarının yeniden yapılandırılmasını kapsıyor. Buna göre 31 Ağustos 2021 tarihinde bitecek olan başvuru ve ödemeye ilişkin karar, 1 ay süreyle uzatıldı. Dolayısıyla yapılandırma başvurusu için son gün 30 Eylül 2021 olarak belirlenirken; borçların yapılandırılması sonrasında ilk taksit ödeme süresi de 1 Kasım 2021’den 1 Aralık 2021’e uzatılmış oldu.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...