Karapınarlı muhtarlara yatırımlar anlatıldı

Karapınarlı muhtarlara yatırımlar anlatıldı

12 Mart 2020 - 18:37

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Meclis salonundaki toplantıda Başkan Yaka, belediye yatırımları, Büyükşehir Belediyesi yatırımları ve hükümet kanalı ile yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Yaka, "Son bir yıldır beş yıllık çalışmalara eş değer çalışma yaptık. Alt yapı ve sosyal yatırımlara ağırlık veriyoruz. Ana hat ve servis hattı olmak üzere 109 km boru hattı döşenerek, en az 5 bin abone, en kısa zamanda doğalgaza kavuşmuş olacaktır. Kentsel dönüşüm çalışmaları başlayarak hızlı bir şekilde devam etmektedir. Kapalı Hayvan Pazarı inşaatı sürüyor. Atık Su Arıtma Tesisi alanındaki çalışmalar proje dahilinde devam etmektedir. Sultan Selim Camii çevresindeki sokak sağlıklaştırması proje aşamasındadır. Merkez ve merkeze bağlı mahallelerimizde çöp atıklarının gelişi güzel dökülmemesi için gerekli tedbirler alınacaktır" dedi.

Daha sonra muhtarlara kentsel dönüşüm alanı, Kom sivri bölgesinde ağaçlandırma çalışması, yeni hayvan pazarı, Cumhuriyet İlkokul inşattı, ağaçlandırma alanları ile Atıksı Arıtma Tesisleri gezdirildi ve bilgiler verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitlis'te askeri helikopter kazası: 9 şehit
Bitlis'te askeri helikopter kazası: 9 şehit
Konyaspor Fenerbahçe mesaisine başladı
Konyaspor Fenerbahçe mesaisine başladı