Karapınar Ticaret Odası’nda sezonun ilk arpa satışı yapıldı

Karapınar Ticaret Odası'nda sezonun ilk arpa satışı yapıldı

Karapınar Ticaret Borsası, yılın ilk arpa alım ve satışını dualarla yaptı. Törende Başkan Ulusoy, sezonun bereket geçmesini temenni etti

23 Haziran 2020 - 11:54

 

Karapınar Ticaret Borsasın'da, 2020 yılı hububat hasat sezonunun ilk mahsul arpa satışı gerçekleştirildi.

2020 Yılı Hububat Hasat Sezonunun açılışında konuşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy, hasat sezonunun tüm üreticilere ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek, hasat sezonunun bereketli ve helalinden bol kazançlı geçmesi dileğinde bulundu. 

Hububatta şu an için herhangi bir olumsuz durum söz konusu olmadığını belirten Ulusoy, "Hasat başlangıcında olmamız sebebiyle çiftçilerimizden dane kayıplarının önüne geçmek için zamanında hasat yapmalarını ve bakımları yapılmış biçerdöverler ile hasat yapmalarını istiyoruz. Bu hassasiyet hem çiftçilerimizin hem de tarımsal ekonomimizin faydasına olacaktır” dedi.

2020 sezonu hububat alımına İlçe Müftülüğü İmam Hatiplerinden Muhammet Özoğlu’nun duası ile başlayan Karapınar Ticaret Borsası üyeleri, ilk mahsulün satışını Elektronik Satış Salonu'nda gerçekleştirdi. Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy, yılın ilk mahsul arpasını 1,732TL fiyatla satın alan Tahsin Görgülü ve yılın ilk mahsul arpasını satan Şevket Karagöz’ü tebrik etti.

Proğrama Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner ile çiftçiler katıldı.

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti