Karapınar Ticaret Borsası laboratuvarına yeni cihaz

Karapınar Ticaret Borsası laboratuvarına yeni cihaz

Karapınar Ticaret Borsası Laboratuvarı'na alınan inframatic 9500 NIT 2021 ile üyeler kesin ve doğru analiz yapabilecek

19 Mayıs 2021 - 16:28

Karapınar Ticaret Borsası, üyelerinin alım ve satımlarda hızlı, güvenli ve otomatik analize geçişini sağlamak amacıyla Türkiye'deki TMO'lar ile lisanslı depolarda kullanılan Inframatic 9500 NIT 2021 model cihazını laboratuvarına kazandırdı.

Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy, "Üyelerimizin alım satımlarında karar vermeleri açısından kısa sürede kabul edilmiş ve belirlenmiş kriterler aralığında, kesin ve doğru analiz sonucu veren teknolojik cihazların kullanılması büyük önem arz etmektedir. Borsamız üyelerine hizmet noktasında şu an TMO'lar ve Lisanslı Depolarda kullanılmakta olan kesin, kabul edilmiş aralıklarda ölçüm yapan, güvenilir ve işlem kolaylığı sağlayan Inframatic 9500 NIT cihazının 2021 model yeni versiyonu Borsa Laboratuvarına kazandırılmıştır. Yeni cihaz ile 1 dakikadan kısa sürede bir çok ürünün birden fazla parametresini öğrenmemiz mümkün olacaktır. Aynı zamanda, cihazın ulusal ve uluslararası kabul görmüş teknik parametreleri ile günümüz teknolojisinin faydalarından da yararlanarak  'uzak kontrol' diyebileceğimiz diğer kullanıcılar ile aynı sonuçları elde edebiliyor olmamızdır. Yani Borsa Laboratuvarında yapılan ölçümler herhangi bir TMO veya Lisanslı Depoda yapılan ölçüm sonuçları ile aynı olmaktadır. Üyelerimize güven ve işlem kolaylığı sağlayacak cihazımızın hayırlı olmasını, 2021 yılı hasat sezonunun tüm üreticilerimiz, üyelerimiz ve ülkemiz adına hayırlı, bereketli ve helalinden bol kazançlı geçmesini diliyorum" dedi.

Cihazın kurulumu firmanın yetkilisi Volkan Sarıarslan tarafından yapılarak, borsa personeline cihazla ilgili eğitim verildi.

Mithat KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde