Karapınar Ticaret Borsası ilk mahsulünü aldı

Karapınar Ticaret Borsası ilk mahsulünü aldı

Karapınar Ticaret Borsası'nda 2021 yılının ilk arpa satışı kilogramı 3.058 liradan gerçekleştirildi

14 Haziran 2021 - 14:10

Karapınar Ticaret Borsası'nda (KTB) 2021 hububat hasat sezonunun ilk mahsul arpa satışı yapıldı. Yeni sezon hububat alımına dualarla başlayan KTB, ilk mahsulün satışını geleneksel olarak Elektronik Satış Salonu'nda açık artırma usulü ile gerçekleştirdi. Arpanın kilogramı rekor 3.058 TL'den işlem gördü.

Hasat sezonu tüm üreticilere, üyelere ve ülkemize adına bereketli geçmesi temennisinde bulunan KTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy, "Kuraklık tüm yurdumuzda etkili oldu. İlçemizde yağışın azlığı daha çok enerji kullanmamıza neden oldu. Çiftçilerimizin enerji ve diğer masrafları arttı. Hububat rekoltesi geçtiğimiz yıllara göre düşük olabilir. Bütün çiftçilerimize hayırlı ve bol kazançlı hasat dönemi diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise Karapınar’da alternatif ürün çeşitliliğine dikkat çekerek, "Bütün çiftçilerimize, ülkemize kazandıkları katma değer için teşekkür ediyorum. Hayırlı ve bereketli bir dönem diliyorum" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Hacı Ömerli Camii İmam Hatip'i Muhammet Özoğlu'nun duası ile ilk alım gerçekleşti.

İlk mahsul arpayı satan üretici Şahin Uygun’a Belediye Başkanı Mehmet Yaka tarafından, satın alan tüccar Tahsin Görgülü’ye ise KTB  Başkanı Ahmet Ulusoy tarafından çeyrek altın hediye edildi.

Mithat KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Koronavirüste günlük vaka sayısı 10 bini geçti
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı
Yeniden Refah Partisi bayramlaştı