Karapınar Kaymakamı, kapılarını vatandaşlara kapattı

Karapınar Kaymakamı, kapılarını vatandaşlara kapattı

Karapınarlı vatandaşlar, sorunlarını anlatmak üzere defalarca randevu istedikleri Kaymakam Onur Kökçü'den randevu alamadıkları için şikayetçi

13 Temmuz 2020 - 14:12

Karapınar Kaymakamı Onur Kökçü'nün vatandaşlara randevu vermediği iddia edildi.

Karapınar Kaymakamı Kökçü, Şubat ayında bir grup vatandaşın görüşme isteğini sebepsiz yere geri çevirdi. Aradan geçen süre içerisinde çoğu kez randevu isteği yinelenmesine rağmen Kaymakam Kökçü, devletin kapılarını vatandaşlara kapattı. Vatandaşlar 6 aydır Kaymakam Kökçü’nün randevulara cevap veremediğini ileri sürdü.

Şikayetlerini dile getiren bazı vatandaşlar, "Kaymakam Onur Kökçü’ye bir türlü ulaşamıyoruz. Telefonlara bakmıyor. Sekreteri 'Müsait değil, size dönecek” diyor. Ama aradan aylar geçmesine rağmen hala görüşemedik. Devletin kapılarını vatandaşına kapatan Kaymakam kime hizmet ediyor bilemiyoruz. Derdimizi kime anlatacağız? Devlet baba vatandaşına böyle mi davranır?” dedi.

Kaymakam Kökçü’nün sivil toplum örgütleri ile de anlaşılmaz bir şekilde huzursuzluk yaşadığı ve STK başkanları ile ters  düştüğünü savunan vatandaşlar, ilçeye hizmet yapılması gerektiği sırada kaymakamın bu davranışına anlam veremediklerini belirtti.

Bazı vatandaşlar ise Kaymakam Kökçü'yü CİMER ile İçişleri Bakanlığına şikayet ettiklerini kaydetti.

Eylül ayında Ağrı Vali Yardımcılığı görevinden Karapınar Kaymakamlığına atanan Onur Kökçü, daha önce Konya Yalıhüyük ve Afyonkarahisar Kızılören kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

 

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nurdoğan Okur
    10 ay önce
    Sayın Kaymakamı birde ben ziyaret edeyim Mithatcığım.Randevuya gerek yokki.Karapınarlı Devletini ve görevlilerini sever.Hafta içinde uğrayacağım bakalım..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Tabloda dalgalı seyir devam ediyor
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı
Yolda hastalanan vatandaşa kaymakam sahip çıktı