Karapınar’ın yatırımları Bakan’ın masasında

Karapınar'ın yatırımları Bakan'ın masasında

Karapınar Belediye Başkanı Yaka ve AK Parti İlçe Başkanı Zengin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ziyaret ederek, ilçeye yapılan yatırımlar ile ilgili görüştü

15 Mayıs 2020 - 13:02

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin ve Belediye  Meclis Üyesi Mustafa Kurum ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, Karapınar’a yapılması düşünülen ve devam eden yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin, görüşmenin çok faydalı geçtiğini belirterek , yeni hizmetler ile Karapınar’a önemli değerler kazandırılacağını söyledi. Zengin, Karapınar'da devam eden ve yapılması planlan yatırımlar ile ilgili yapılan görüşme hakkında şu bilgileri verdi:

“Millet Bahçesi yapım ihalesi tamamlanmıştır. Cumhuriyet İlkokulu yapımı devam etmektedir. Eski hastane bahçesine Hükümet binası yapılıyor. ve Sağlık Müdürlüğü yapılıyor. Kentsel dönüşüm faaliyetleri devam ediyor. Yeni Hastane tarafına sosyal konut yapımıdevam ediyor. Sosyal konut içerisine spor salonu ihalesi yapılıyor. İlçemize ilk proje okulu onayı alınmıştır. Belediye Binası için ihale hazırlığı yapılıyor. Konya istikameti girişi (Bp yol kavşağı) alt geçit ve kavşak çalışmaları başlıyor. Meke-Acıgöl Jeopark alan çalışmaları, İlçe Tarım Müdürlüğü binası yapımı hazırlıkları başlıyor. Eski sebze pazarı çok katlı otapark yapımı, Eski Metoroloji yerine Kültür merkezi yapımı, 2020 Belediye merkez-köy 95 km yol yapımı, Hotamış-K.Aşlama arası yol yapımı da diğer işlerimiz arasında yer alıyor”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız