Karapınar’ın Sinanlı Köyü’nde film gibi olay

Karapınar'ın Sinanlı Köyü'nde film gibi olay

Köylerine yapılacak köprünün malzemelerinin çalınmasını hayretle karşılayan Sinanlı Köyü halkı, yetkililerin malzemelerin bulunmasında yardımcı olmasını ve köprünün bir an önce tamamlanmasını istiyor

20 Haziran 2020 - 15:22

Konya’nın Halkapınar İlçesine bağlı Sinanlı Köyü'nde filmlere konu olacak bir olay yaşandı. Sinanlı Köyüne köprü kurulması için getirilen tonlarca ağırlığındaki çelik demirler çalındı. Sinanlı halkı, 15 m uzunluğundaki demirlerin götürülmesini hayretle karşıladı.

Köprü sevinçlerini çalanlara tepki gösteren köy halkı, "Köyümüze yapılacak köprünün sevinci kursağımızda kaldı. Köprü için kullanılacak malzemelerin neden alındığına bir türlü anlam veremiyoruz. Eski Başkan Fahri Vardar döneminde köprü kurulması için binlerce ton demir getilmişti, bizler de selden, sudan, kardan kurtulacağız diye çok sevinmiştik. Ancak malzemelerin çalınması ile ümitlerimiz yarım kaldı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan destek isteyen Sinanlı köylüleri, yetkililere, "Köprümüzün kurulmasını, malzemelerin geri getirlmesini istiyoruz" diye seslendi.

Konu ile ilgili Halkapınar Kaymakamlığı ve belediyeden herhangi bir açıklama yapılmadı.

EREĞLİ GÜNCEL HABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda çatışma: 1 şehit
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti