Karapınar’daki süt üretimi, Çorum’a tanıtıldı

Karapınar'daki süt üretimi, Çorum'a tanıtıldı

Karapınar'daki süt üretimini incelemek üzere Karapınar'a gelen Çorum DSYB Başkanı Kaya, Karapınar Süt Üreticileri Birliği Başkanı Tartan'dan bilgi aldı

08 Temmuz 2020 - 15:31

Çorum İli  Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB ) Başkanı Yılmaz Kaya, Karapınar Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Tartan'ı ziyaret etti.

Karapınar tarım ve hayvancılığı hakkında konuğuna bilgi veren Başkan Tartan, süt üretiminde Karapınar'ın önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Karapınar'da 11 süt işleme tesisi ile süt üretimine katkı sağladıklarını dile getiren Tartan, "Konya’nın süt üretiminin yaklaşık yüzde 14’ünü Karapınar üreticisi karşılıyor. İlçedeki 60 bin büyükbaş hayvanın 28 binden fazlası sağım hayvanı. Toplam 400 ton süt üreten bir ilçe olarak önemli bir yere sahibiz. Türkiye genelinde süt üreticileri olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Covid-19 salgını nedeni ile de sektörümüz vatandaşının yanında oldu, üretimine devam etti. Bu süreçte çiğ süt üretimi ülkemizde azalmadı, süt ürünü üretiminde sıkıntı yaşanmadı. Tüketicimiz sütsüz, yoğurtsuz, peynirsiz kalmadı. Bu süreçte bütün çalışanlar özveri ile çalıştı ve taktir topladı" dedi.

Çorum İli DSYB Başkanı Yılmaz Kaya, Başkan Tartan'a teşekkür ederek, bu zorlu süreçten hep birlikte başarı ile çıkacaklarını ifade etti.

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Basın Vakfı, yeni yönetimini belirledi
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı
Sahte muhabirin foyası gazeteciler gelince ortaya çıktı