Karapınar’daki KOP projelerini incelediler

Karapınar'daki KOP projelerini incelediler

27 Ocak 2021 - 16:05 - Güncelleme: 27 Ocak 2021 - 16:25

Tarım ve hayvancılıkta üretim merkezlerinden biri olan Karapınar'da KOP tarafından hayata geçirilen projeler masaya yatırıldı.

KOP Başkanı Halil İbrahim Tongur, Karapınar Kaymakamı Oğuz Cem Murat ile Belediye Başkanı Mehmet Yaka ile görüştü. Programda KOP Danışmanı Mehmet Şahin, SÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof Dr Süleyman Soylu da yer aldı. Heyet Karapınar Ziraat Odası serası, Kaymakamlık-Ziraat Odası Hırtlak Turşu tesislerini ile KOP ve Karapınar Belediyesi'nin ortaklaşa yaptığı Kapalı Hayvan Pazarı, KOP tarafından desteklenen Gazi Osman Paşa Mahallesi'nde yapımı devam eden Çocuk Kütüphanesi, erozyon sahası ve Fide Üretme Serasını gezdi. 

Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve yeni projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

KOP Başkanı Halil İbrahim Tongur, "Bölgenin kalınması için KOP olarak gerekli destekleri vermeye devam edeceğiz. Karapınar destek verdiğimiz bir ilçemiz. Bununla birlikte  yatırımların geri dönüşü olan bir  yer” dedi.

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı