Karapınar’daki ekili alanları incelediler

Karapınar'daki ekili alanları incelediler

Uzmanlar, tarım alanlarının etkin kullanımı için Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu'na ait uygulama sahasında inceleme yaptı

12 Ekim 2020 - 16:33

Selçuk Üniversitesi Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu öncülüğünde Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu Uygulama Sahasında incelemelerde bulundu.

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner'in de katıldığı programda Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Naim Çağlar Diri, tarım uygulama sahasında yapılan üretim ve ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ekilebilir alanların tamamında bu yıl ilk defa üretim gerçekleştirdiklerini ifade eden Diri, "Cumhurbaşkanımızın talimatlarına uyarak ekilmemiş boş bir karış toprak bırakmıyoruz" dedi.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu ise üniversite bünyesinde yeni kurulan Tarımsal Araştırma ve Uygulama  Merkezi'nde, alanında uzman akademisyenler ile üniversiteye tahsis edilmiş tarım arazilerini tek tek gezerek, en verimli şekilde kullanımı için çalışmalar başlattıklarını, tarım uygulama sahalarını önümüzdeki süreçte daha etkin şekilde işleyeceklerini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kabine toplantısından yeni tedbirler çıktı
Kabine toplantısından yeni tedbirler çıktı
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi