Karapınar’da yeri bir obruk daha bulundu

Karapınar'da yeri bir obruk daha bulundu

Karapınar'da mısır tarlasında 10 gün önce meydana geldiği tahmin edilen 15 metre derinliğinde ve 30 metre çapındaki obruk halkı tedirgin etti

16 Eylül 2020 - 10:59

Konya'nın Karapınar İlçesi'nde mısır ekili tarlada yeni bir obruk daha oluştu.

Sık sık obruk oluşan Karapınar’da bu defa ilçeye bağlı Gaziosmanpaşa Mahallesi Kamışağlı mevkisinde obruk meydana geldi.

Mısır tarlasında çalışanlar, damla sulama hortumlarını toplarken dev obruk ile karşılaştı. Obruğu gördüklerinde korktuklarını, ancak çalışmaya devam ettiklerini belirten Tolga Barutçu, "İlk defa bir obruk gördüm. Korkunçtu” dedi.

Obruğun 10 gün önce meydana geldiğini tahmin ettiklerini belirten Tolga Barutçu, "Üç arkadaş tarlada çalışıyorduk. Bir anda obrukla karşılaştık. Korktuk ve şaşkınlık yaşadık. Hemen yakınlarımıza haber verdik. Çok büyük ve korkutucu idi. Bu bölgede daha önce de obruk olmuştu .Gündüz görmemiz iyi oldu. Gece görmüş olsak insan içine düşebilirdi” diye konuştu.

Bölgede tedirginlik yaratan obruğa rağmen çiftçiler çalışmalarına devam etti.

Yaklaşık 10 gün önce meydana geldiği tahmin edilen obruk, 15 metre derinliğinde ve 30 metre çapında. Yeni oluşan obruk içinde mısırların ve dama sulama hortumlarının olması dikkat çekti.

Karapınar’da son zamanlarda Mısırlı Mevkisi, Karakuyu, Eşeli gibi bölgelerde obruklar oluşmuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Covid'li hasta sayısı 300 bine ulaştı
Covid'li hasta sayısı 300 bine ulaştı
Boyalı ailesinin acı günü
Boyalı ailesinin acı günü