Karapınar’da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...

Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı

Karapınar Yeşilay Şubesi tarafından düzenlenen "Bağımlılıkla mücadele" konulu bilgilendirme toplantısı Gençlik Merkezi Müdürlüğü'nde yapıldı. Toplantıda Karapınar’da görev yapan rehber öğretmenler bilgilendirildi

15 Ekim 2021 - 17:53

Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr. Zeliha Üstün Argon, Yeşilay olarak, yıllardır insanların hayatını etkileyen bağımlılık çeşitleri ile mücadele içinde olduklarını kaydetti.

Argon, "Gençlerimize küçük yaşlardan itibaren iyi yaşam alışkanlıklarının kazandırılması, yaşam boyu bağımlılıklardan uzak kalmaları için çaba gösteriyoruz. Bunun yanında  bağımlı bireylere ve ailelerine Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) çatısı altında ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlıyoruz. Tüm yurtta bağımlılarla ele ele verip yeni bir nesil, temiz bir nesil yetiştirmek için çalışmalar yürütüyoruz. Bağımlı kişi ile kurulan doğru iletişim, kurtulma sürecini hızlandırır. Ne istediğini bilen nesil yetiştirmek çok önemli. Bunun yanında ne istemediğini bilen, neye hayır diyeceğini bilen nesiller yetiştirmek de çok önemli. Yeşilay asırlardır bağımlılıkla mücadeleyi sürdürmektedir. Bunda sonra da kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte çalışmalarımız sürdüreceğiz” dedi.

Daha sonra Yeşilay YEDAM Eğitim Sorumlusu Ceylan Polat ile Yeşilay Önleyici Hizmet Sorumlusu Gamze Yekebaşlı tarafından madde bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı, tütün bağımlılığı, kumar bağımlılığı, gibi bağımlıklarla ilgili bilgiler verildi.

Proğrama İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı İbrahim Harmancı, İlçe Gençlik Merkezi ve Spor Müdürü Muhammet Ali Karakul, Yeşilay Karapınar Şube Başkanı Erhan Uysal ile Konya Yeşilay Şube yetkilileri katıldı.

Mithat KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Koronavirüste vefat sayısı 200 sınırında
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı
Mevlana'yı Anma Törenleri başladı