Karapınar’da Konya ve İnönü caddelerine makyaj

Karapınar'da Konya ve İnönü caddelerine makyaj

Karapınar'da Konya Caddesi ile İnönü Caddesi'nde uygulanacak Sokak Sağlamlaştırması Projesi'nin tanıtım toplantısında yapılacak işler anlatıldı

14 Ekim 2020 - 17:53 - Güncelleme: 14 Ekim 2020 - 18:30

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karapınar Belediyesi iş birliği ile yapılacak "Sokak Sağlıklaştırması" projesinin bilgilendirme toplantısı belediyenin yeni düğün salonunda yapıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka, toplantıda yaptığı konuşmada, “Yaklaşık 1 km uzunluğundaki cadde üzerindeki iş yeri ve meskenlere cephe giydirme ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Belediyemizin de destekleri ile hayata geçirilecektir. Bu proje ile binaların dış cephesi ve iş yerlerinin tabela, tente sistemlerinin standart şekilde, tek tip olacaktır. Çalışma mülkiyet sahiplerinin rızası alınarak kısa sürede başlayacaktır. Proje ile şehir merkezi modern bir görünüm kazanacaktır. Projenin hayata geçirilmesinde destek veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Hemşehrimiz Sayın Murat Kurum’a, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen Yüksek Mimar Restorasyon Uzmanı Seyit Ahmet Biçer “Sokak Sağlıklaştırması” çalışması hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Karapınar’da Konya ve İnönü caddelerinde yaklaşık 1 km uzunluğundaki alanda yer alan ev ve işyerlerinde uygulanacak Sokak Sağlıklaştırma Projesi ile caddeler tek tip ve modern bir görünüme kavuşacak.

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Meramlı kick boksçular, Avrupa Kupası'nda Türk rüzgarı estirdi
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti
Büro Memur-Sen'de yönetim değişti