Karapınar’da çift cinsiyetli kuzu dünyaya geldi

Karapınar'da çift cinsiyetli kuzu dünyaya geldi

Karapınar'ın Cumhuriyet Mahallesi'nde doğan çift cinsiyetli kuzu, görenleri şaşırttı. Kuzunun yaşama ihtimalinin zayıf olduğu belirtiliyor

19 Mart 2021 - 13:01 - Güncelleme: 19 Mart 2021 - 13:13

Konya'nın Karapınar İlçesi'nde çift cinsiyetli kuzu dünyaya geldi. İlçeye bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan Ali Ertan, koyunun kendine kendine doğum yaptığını söyledi.

Besicilikle uğraşan Ertan, 20 yıldır koyun yetiştirdiğini ve ilk defa başına böyle bir şey geldiğini belirterek, "Sabah ağıla girdiğimde kuzunun yanında bir kuzu gördüm. Kuzunun cinsiyetini kontrol etmek istediğimde çift cinsiyetli olduğunu anladım. Hemen bir veteriner hekime götürdüm. Yaşaması için elimden geleni yapacağım” dedi.

Kuzuyu muayene eden Veteriner Hekim Ali Ördek, hayvanlarda çift cinsiyetin çok nadir görülen bir durum olduğunu ve doğumun anormal olduğunu söyledi. Ördek, "Bu tür durumlarda genellikle dişi olarak kuzulama, erkek olarak da dölleme durumu söz konusu olmamaktadır.. Damızlık olarak değeri de bulunmamaktadır. Kuzuda anüs de oluşmamış. Dışkılarını dışarı atamıyor. Yaşama ihtimali zayıf” diye konuştu.

MİTHAT KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılacak
Kısıtlamalar kademeli olarak kaldırılacak
Karatay protokolünden şehit ailesine bayram ziyareti
Karatay protokolünden şehit ailesine bayram ziyareti