Karahan: GastroFest, Konya turizmini geliştirecek

Karahan: GastroFest, Konya turizmini geliştirecek

TÜRSAB Konya BTK Başkanı Karahan, “Konya’da gastronomi turizminin gelişmesini engelleyecek hiçbir engel yok. Bizim elimizde materyal, imkân çok, biz bu imkanlarla Konya’da gastronomiyi dünya çapında tanınır bir hale getiririz” dedi

04 Ekim 2021 - 13:58

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Konya Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Özdal Karahan, Konya’da ilki gerçekleştirilen Gastronomi Festivali’ne ilişkin, “Konya’da gastronomi turizminin gelişmesini engelleyecek hiçbir engel yok. Bizim elimizde materyal, imkân çok, biz bu imkânlarla Konya’da gastronomiyi dünya çapında tanınır bir hale getiririz” dedi.

Karahan, Kalehan Ecdat Bahçesi’nde ‘Benim Şehrimde Yemek Bir Medeniyettir’ sloganıyla başlatılan Konya GastroFest’in her şeyden önce Konya’da yapılmasının çok önemli olduğunu belirterek, “Gastronomi Festivali’nin Konya’da yapılması çok önemliydi. Yıllardır bunu söylüyorduk. Yapılması için üzerinde çok duruyorduk” ifadelerini kullandı.

Karahan, Konya gibi bir şehrin, kadim başkentin gastronomi ile anılmasının çok önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“İnşallah ileride de anılacaktır. Gastronomi Festivali olarak bu festivalin yapılması başlangıç olarak şu anda çok süperdir. Ama mutlaka bunun geliştirilecek tarafları var, bizimde fikirlerimiz var, başka sivil toplum kuruluşlarının görüşleri var, belediyenin de bununla ilgili yeni görüşleri ve düşünceleri var. Gelecekte önemli olan bunun belli bir dönem içerisinde bu şekilde devam etmesi ve bundan bu şehrin kazançlı çıkması, kazanması, ekonomik olarak katkı sağlaması. Öncelikle önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde bu şehrin yerel olarak iç turizm açısından canlılık getireceğini düşünüyorum. Önümüzdeki 5 yıldan sonra da yurtdışı potansiyel açısından Konya’ya büyük katkılar sağlayacağı kanaatindeyim. Konya’da gastronomi turizminin gelişmesini engelleyecek hiçbir engel yok. Bizim elimizde materyal, imkân çok, biz bu imkânlarla Konya’da gastronomiyi dünya çapında tanınır bir hale getiririz.”

Karahan, Konya Gastronomi Festivali’nin düzenlenmesini düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti