Karaca: Pandeminin sıkıntısı küçük esnafa çektiriliyor

Karaca: Pandeminin sıkıntısı küçük esnafa çektiriliyor

Deva Partisi Konya İl Başkanı Karaca, esnaflara yaptığı ziyaretlerde, pandemi nedeniyle en büyük sıkıntıyı çeken esnafın dayanacak gücünün kalmadığını söyledi

18 Mart 2021 - 18:16

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca Ereğli ilçesinde gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretinde, esnafın dayanacak halinin kalmadığını gördüklerini söyledi.

Ereğli esnafları ziyaretinde Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca’ya, İl Sekreteri Ahmet Elden, il yönetim kurulu üyeleri Erman Alparslan Emil, Cihan Orhan, Fatih Kıymet, Ereğli İlçe Başkanı Nurullah Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Karaca, Ereğli’de pazar esnafı, vatandaşlar ve diğer esnafları ziyaret etti. Pandemi ve beraberinde yaşanan ekonomik sıkıntılar hakkında sohbet edren Karaca, esnaf ve vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Türkiye’de pandeminin ilan edilmesinden bugüne kadar en çok acı ve sıkıntıyı çeken ve çekmeye devam eden kesimin küçük esnaf olduğunu vurgulayan Karaca, şunları söyledi:

"Gün geçtikçe kapanan ya da satılık yazısı asılan esnaf sayısı artmaktadır. Hükümet tarafından alınan ya da alındı gibi gösterilen tedbirler esnafımızın hiçbir yarasına merhem olmamıştır. Özellikle yiyecek, içecek, cafe vb sektörler son dört aydır müşteri alamamaktadır. Sadece paket servisi esnafın günlük giderlerini bile karşılamamaktadır. Bugün baktığımızda iktidar partisinin kongreleri lebaleb dolu iken, ülkemizde pandemi sürecinin bu durma gelmesinin suçunu sadece küçük esnafa çektirmek haksızlıktır. Özellikle 3 hafta önceki bakanlar kurulundan sonraki açıklamada kısmi de olsa açılmasını bekleyen lokantacılık sektörümüz Konya çok riskli bölge diye açılmamış ve ne zamanda açılacağı meçhuldür. Bugün Mevlâna meydanında lokanta esnafımızın yapmış olduğu protesto olayları ülkemiz için üzücüdür. Fakat esnafın bir araya gelerek toplanma ve toplu olarak seslerini duyurması demokrasinin temel unsurlarındandır. Yaşanan bu protesto olaylarını hiçbir kimsenin bir tarafa çekmemesi gerekmektedir. Lokanta esnafımız sadece anayasal haklarını kullanarak hükümete seslerini duyurmaya ve evine ekmek götürmenin mücadelesini vermektedirler. Biz Konya halkı olarak pandemi sürecinde gereken kurallara sonuna kadar uyma konusunda gereken hassasiyeti göstermekteyiz. Ümidimiz odur ki hükümet lokanta esnafımızın bu çağrısına kulak verir ve en kısa zamanda bir adım atar.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde