Karaca: Nezih Demirkent Anadolu basının gücüne güç kattı

Karaca: Nezih Demirkent Anadolu basının gücüne güç kattı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Başkanı Karaca, gazeteci Nezih Demirkent'i ölümünün 20. yıl dönümünde yayınladığı mesaj ile andı

12 Şubat 2021 - 16:54

Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca, duayen gazeteci Nezih Demirkent’i vefatının 20’nci yıl dönümünde şükranla ve saygıyla andıklarını söyledi.

Genel Başkan Karaca’nın, Türk basınına unutulmaz hizmetler veren merhum Nezih Demirkent için yaptığı açıklama şöyle:

“Türk basınına uzun yıllar hizmet veren ve Dünya Gazetesi’ni kurarak ekonomi gazeteciliğinin öncülüğünü üstlenen Nezih Demirkent, Anadolu basınının gücüne de inanmış, tüm meslek kuruluşlarımızı Basın Vakfı adıyla bir çatı altında toplamayı başarmıştır. Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfımız, merhum Demirkent’in gerçekleştirdiği ve gerçekten büyük fedakarlık isteyen çalışmalarından güç alarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

1981 yılında kurduğu Dünya Gazetesi, O’nun ilkeli habercilik anlayışı doğrultusunda kısa sürede ekonomi gazeteciliğinde öncü olmuş ve çok sayıda başarılı meslektaşımızı da Türk basınına kazandırmıştır. 12 Şubat 2001 tarihinde aramızdan ayrılan meslek büyüğümüz merhum Nezih Demirkent’i kaybedişimizin 20'inci yılında saygıyla anıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız