Karaca: Engellilerin sorunlarına sahip çıkacağız

Karaca: Engellilerin sorunlarına sahip çıkacağız

Görme Engelliler Derneği'ni ziyaret eden Deva Partisi yönetimi, engellilerin sorunlarına her zaman sahip çıktıklarını söyledi

18 Ekim 2020 - 16:30

15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler ve Güvenlik Günü nedeniyle, Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesini ziyaret eden Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “onların sorunları bizlerin sorunları” anlayışında olduklarını belirterek, "Önemli olan zihinlerdeki engelleri kaldırmak" dedi.

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Veli Özağan ve yönetim kurulu üyelerini ziyarette, Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca’ya yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Engellileri bu anlamlı günde yalnız bırakmamak için ziyaret ettiklerini, sorunları hakkında bilgi almak istediklerini dile getiren Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “Dernek Başkanımız Veli Beyi yıllardır tanırız, mücadelesine tanığız. Türkiye’yi yönetmeye talip olan bir parti olarak, engelli kardeşlerimizin sorunlarını bizim sorunumuz olarak gören bir anlayış içindeyiz. Derneğinizin mücadelesi takdire şayan. Engellilerin ve sorunlarının kamuoyunun dikkatini çekmesi için mücadele ediyorsunuz. Sizler toplumun bir parçasısınız. Bizler için önemlisiniz. Toplumda bir değişim şart. O da zihinlerdeki tüm engellerin kaldırılmasıdır. Bizler sizlerle ortak yaşadığımız hayatta sorunlarınıza sahip çıkarak, çözmek için takip etmek amacındayız. Şehirlerde engelli kardeşlerimizin yaşayacağı şartlar hazırlanarak, eşit haklardan yararlandırılmalıdır. Bu anlamda olumlu çalışmalar yapıldı ama yeterli değildir. Engelli kardeşlerimizle ortak yaşadığımız şehirlerde onlar için caddelerde ve parklarda ayrılan yerleri işgal etmemeliyiz. Sizlerle şehrimizde yaşamaya devam edeceğiz. Sizlerin sorunlarını takip edip, gönül gözüyle samimi bir şekilde diyalog içinde olacağız. Gününüz kutlayarak, bizleri kabul etmenizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TEK İSTEĞİMİZ ARAMIZDAKİ ENGELLERİN KALDIRILMASIDIR

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Veli Özağan, Deva Partisi heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Özağan, “22 yıllık bir derneğiz. Engelli alanı çok zordur. Sorunlarımızı gündeme taşımak için sürekli koşturan bir derneğiz. Gerçek anlamda iyi niyetle hareket ederseniz bütün kapılar açılıyor. Bizim tek isteğimiz şehrin tüm imkânlarından eşit şekilde faydalanmaktır. Aramızdaki tüm engellerin kaldırılmasıdır. Bizleri ziyaret ederek, sorunlarımız hakkında bilgi almanızdan dolayı sizlere teşekkür ederek, başarılar diliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Türkiye'de son 24 saatte 32 bin 381 kişide Covid tespit edildi
Kavuş'tan vatandaşlara,
Kavuş'tan vatandaşlara, "Plazma bağışında bulunun" çağrısı