Karaca: 6 ay sonra yapılacak seçime hazırız

Karaca: 6 ay sonra yapılacak seçime hazırız

Deva Partisi Konya İl Başkanı Karaca, ilçelerde teşkilatlanma ve saha çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, 6 ay sonra yapılacak erken seçime hazır olduklarını kaydetti

01 Mart 2021 - 15:41

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, internet habercileri ile bir araya geldi. Konya ve Türkiye ekonomisi ile pandemi sürecini değerlendiren Karaca, 6 ay sonra yapılacak bir erken seçime hazır olduklarını söyledi.

Türkiye'de hak, adalet, ekonomi ve sosyal hayattaki bozulmaların Deva Partisi'nin kurulmasını zorunlu kıldığını vurgulayan Karaca, ülkenin içinde bulunduğu bütün olumsuzlukların çözümüne talip olduklarını belirtti ve bu çalışmalarda basının desteğini beklediklerini kaydetti.

İlçelerdeki teşkilatlanma ve saha çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Karaca, "Teşkilatlanma deyince sadece ilçelerde teşkilatlanmak yetmiyor. Mahallelerde de teşkilatlanarak, ilde bir kabine gibi eğitimden sağlığa, kültürden sosyal politikalara, dijital dönüşümden Türkiye'nin sorunlarına çözüm bulmak adına gayret ediyoruz. Algı yönetiminin gerçekleri yönetmekten daha önde olduğu bir dönem yaşıyoruz. 29 Haziran'dan sonra yapılacak bir seçime Deva Partisi olarak hazırız. Şu an ülkeyi Cumhur İttifakı bileşenleri yönetiyor. Biz güçlendirilmiş parlamenter sistemini savunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilirken ayakları uyumlandırılmayan noktalar var. Mevcut Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile seçime gitmek zorundayız. Güçlü parlamenter sistemin ayaklarında temsilde, seçim kanununda, siyasi partiler kanunda birçok değişiklikler yapılmalı. Biz temayül gibi olguların ortadan kaldırılacağı, seçim kanunu, siyasi parti kanunu değişikliklerinin olması gerektiğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanlığı sisteminden Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemine geçmek için çoğunluk içinde yer alırsak seçmene bunu deklare ederek çıkma düşüncemiz var. Bu icrayı yapanla hesabı verenin aynı olmadığı sistem demek. Hedefimiz sadece memnun olmayan AK Parti seçmeninden değil herkesten oy almak. O nedenle Anayasanın 4 maddesini tartışmaya açmak gibi bir çalışmamız yok. Yapılan anketlerin gerçekliğinden endişeliyim. Bunda bile iktidar bloğunun yıprandığından bahsetmek mümkün. Konya’da bir defa yaptırdığımız bir ankette oyumuz yüzde 9 çıkmıştı. Siyasetin pandemiye rağmen yüz yüze göz göze yapılan bir iş olduğu ortaya çıktı” dedi.

Pandemi sürecini “Türkiye pandemiye ekonomik olarak ters ayakta yakalandı. O nedenle de golü yedik” şeklinde Özetleyen Karaca, gelinen noktada işsizlik ve ekonomik anlamda olumlu hiçbir şey olmadığını ifade etti. Son yıllarda kalıcı yatırım alanlarında yabancı sermayenin azaldığına dikkat çeken Karaca, “Bu süreçte güvenin önemi, maliye bakanının değişikliği ile bir kere daha öne çıktı. Adalet, hak ve özgürlüklere, güvene dikkat çeken genel başkanımızın maliye bakanının değişimi ile haklı çıktığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.  

Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Karaca, basının, dijitalleşen dünyada özellikle internet medyasının yanında olduklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konyaspor'da Kayseri hazırlıkları başladı
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti
Konya'da haftalık bazda vaka sayısı artmaya devam etti