Karaburun Plajı’nda kitesurfing heyecanı başladı

Karaburun Plajı'nda kitesurfing heyecanı başladı

Karaburun plajında, Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Hava Sporları Kulübü işbirliğinde düzenlenen kitesurfing (uçurtma sörfü) sporu yapıldı

24 Ağustos 2020 - 17:26 - Güncelleme: 24 Ağustos 2020 - 17:41

Türkiye’nin en büyük tatlısu havzası olan Beyşehir Gölü'nde çeşitli su sporlarının yanı sıra uçurtma sörfü sporu başladı. Beyşehir Belediyesi Karaburun Plajı'nda yapılan uçurtma sörfü görenleri hayran bıraktı.

Beyşehir Gölü'nün kitesurfing sporuna elverişli olduğunu vurgulayan Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalından Doçent Dr. Burkay Kutluhan, birçok su sporunun burada yapılabileceğini kaydetti.

Dr. Burkay Kutluhan, Karaburun Plajı'nın uçurtma sörfü için son derece uygun olduğunu belirterek, “Bu spor genelde Türkiye’de İzmir Urla ve Muğla Akyaka gibi yerlerde yapılıyor. Beyşehir’in bu potansiyelini değerlendirmek için buraya geldik. Beyşehir birçok doğa sporunun yapılabileceği çok güzel bir ilçe. Konya'da ikamet edip böyle güzelliklerden faydalanmak için buraya sık sık geliyorum. Karaburun Plajı da uçurtma sörfü yapan kişiler için aslında oldukça uygun. Böyle bir düzenleme yaptığı için Beyşehir Belediye Başkanına çok teşekkür ediyorum. Daha önce de geliyorduk ama burası çok atıl bir yerdi. Şu anda çok güzel, bütün imkânlar mevcut. Bu spor için de çok uygun ama belki bu spor için özel bir alan ayrılırsa çok daha iyi olur. Daha önce geldiğimizde de merkezde kültür park plajında da uçurtma sörfü yaptık. Orası da çok uygun, çok güzel bir yer. Beyşehir oldukça güzel bir yer, doğa sporları açısından da çok verimli ve potansiyel içeren bir yer. Başkanımızın desteği ile inşallah daha iyi şeyler yapılacaktır” dedi.

Öte yandan uçurtma sörfünü fotoğraflama imkânı bulan fotoğrafçılar da birbirinden güzel kareler yakalama fırsatı buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Son 24 saatteki koronavirüs vakası 17 bine yaklaştı
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık
Samancı: Konya'ya 18 yılda 60 milyar TL yatırım yaptık