Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu

Karaburun Plajı, Antalya sahillerine rakip oldu

Beyşehir Gölü'nün güneyinde ve Anamas Dağının hemen önünde yer alan Beyşehir Karaburun Plajı Antalya sahillerini aratmıyor

10 Ağustos 2020 - 17:05

Konya Ovası'ndaki Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölünde bulunan Karaburun Plajı, ziyaretçilerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Plaja gelen tatilciler, gölde, denizdeymiş gibi yüzüyor, kitesurfing (Uçurtma sörfü) sporu ve yelkenli sörf gibi çeşitli su sporları yapma fırsatı buluyor. Öte yandan Karaburun Plajı'nda serinleyen ziyaretçiler, kamp kurup piknik yaparak hafta sonlarını en iyi şekilde geçiriyor.

Plajda koronavirüs tedbirleri kapsamında, şezlong ve şemsiyeler sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yerleştirildi. Görevliler ise sık sık sosyal mesafe kurallarını ihlal edenleri uyarıyor. Beyşehir Belediyesi ekipleri, plaj içerisindeki yoğunluğu, giriş çıkışları kontrol altına alıyor. Salgın sebebi ile plaj içerisindeki sosyal mesafe kurallarını dikkate alan ekipler, içeride olası yoğunluğun yaşanmaması için giriş çıkışları bekletmeli olarak koordine ediyor. Alınan tedbirler doğrultusunda giriş ve çıkışlarda ziyarete gelen vatandaşlara ateş ölçümü yapılıyor.

Konya’nın gözde yerlerinden olan Beyşehir Karaburun Plajına gelen vatandaşlardan Hasan Doğan, arkadaşlarıyla hafta sonunu plajda değerlendirdiklerini belirterek, “Arkadaşlarımızla Konya'dan gelip değişiklik yapmak istedik. Beyşehir’in Gölü'nün güzelliğini ve doğa ile iç içe olan Karaburun’un güzelliğini yaşayarak dinlenmek istedik. Buranın yeni yüzünü ve yeni vizyonunu güzel bulduk. Önceden arkadaşlarımızla geldiğimizde bu kadar temiz ve düzenli değildi. Ortam gayet disiplinli. Halk adına güzel olmuş, Antalya yerine Beyşehir’e geliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Ağır hasta sayısı 1.456’ya ulaştı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı
Baroya yeniden aday olan Aladağ yönetimini açıkladı