Karaburun Plajı, Antalya sahilleri gibi olacak

Karaburun Plajı, Antalya sahilleri gibi olacak

Beyşehir Belediye Başkanı  Adil Bayındır, Karaburun Plajı'nda yaptıkları projelendirme ile bölgenin Antalya’nın sahilleri gibi olacağını kaydetti

21 Ekim 2019 - 18:19

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Konya’nın denizi olarak nitelendirilen Beyşehir Gölü kıyılarının yaz döneminde en çok rağbet gören, en gözde plajı ve kumsal alanı olan Karaburun’un Beyşehir Belediyesi tarafından projelendirileceğini söyledi.

Başkan Bayındır, Karaburun Plajı’nın işletmesine Belediye olarak talip olduktan sonra bu sahilin Konya Büyükşehir Belediyesi’nin projelendirme yapım aşamasını Beyşehir’e verdiğini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız geçenlerde toplantıda ‘Tamam Beyşehir’e veriyoruz’ demişti. Beyşehir Belediyesi olarak projelendirme yapım aşamasını bize bıraktılar. Önümüzdeki bahar ayında inşallah Beyşehir’de Akdeniz sahilinde Side’den itibaren Ilıca, Evrenseki, Çolaklı’da, Konyaaltı’nda nasıl bir sahil varsa benim hemşerilerim de o sahili görecek. Ve orada cankurtaran kulelerine kadar her şeyi derli toplu, oraya girip çıkan insanların emniyetini alarak, akşama kadar rahat edeceği ortamlar sağlayacak güzel bir projemiz var. Hemen hayata da geçireceğiz. Benim zaten hazır o proje. Önümüzdeki Nisan-Mayıs gibi bitirmiş olacağız. O uzun vadeli bir proje değil, 2-3 ayda bitireceğim bir proje” diye konuştu.

BAŞKANIMIZ BAYINDIR'DAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MİLLİ PARKLARA TEŞEKKÜR

Başkanımız Bayındır, Karaburun Plajı’nın uzun yıllardır hemşehrileri olan bir işletmeci tarafından işletildiğini ancak geçen yıl süre uzatımı yapmayarak işi bıraktığını hatırlatıp geçen yıl bu yüzden sahanın işletilmemesinden kaynaklı yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı Belediye olarak yoğun bir eleştiriye maruz kaldıklarını vurgulayarak, “Milli parklarımız 2014’te çıkan Büyükşehir Belediyesi Yasası’ndan dolayı buranın işletilmesine yönelik öneriyi Konya Büyükşehir Belediyemize yapmıştı. Ancak, eleştirilerden dolayı ‘bu bölgenin sorumluluğu bizim değil.’dediğim bir beyanatım olmuştu. Bu beyanatla birlikte Karaburun Plajı’nın işletmesine de talip olmuştuk. Bu talebimize kulak veren değerli büyükşehir belediye başkanımıza ve milli parklarımıza anlayışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam onaylı kural ihlali!
Kaymakam onaylı kural ihlali!
Sanayiye doktor unvanlı eleman yetişecek
Sanayiye doktor unvanlı eleman yetişecek