Kara: İvriz’e giden yol ne zaman tamamlanacak?

Kara: İvriz'e giden yol ne zaman tamamlanacak?

MHP Konya Milletvekili Kara, önemli turizm potansiyeli bulunan İvriz yolunun ne zaman tamamlanacağını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu'na sordu

15 Ekim 2020 - 12:15

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Konya'nın turizmine önemli katkı sağlayan İvriz'i Halkapınar'a bağlayan yolda yapılan çalışmanın ne zaman tamamlanacağını sordu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı'na önerge veren Kara, Ereğli-Halkapınar giriş yolunu Meclis gündemine taşıdı. Konya’nın 168 km güney doğusunda yer alan ve Ereğli ile sınır komşusu olan Halkapınar’ı Ereğli’ye bağlayan 17 km’lik yolda devam eden çalışmaları gündemine alan Kara, "Halkapınar, İvriz gibi turizm potansiyeli oldukça yüksek bir mesire alanına sahiptir. Bu sebeple özellikle yaz aylarında Ereğli-Halkapınar-İvriz Mahallesi yolunda araç trafiği yoğunluk göstermektedir. Konya'nın turizmine de önemli katkı sağlayan bu yolun akıbeti nedir?" dedi.

Kara, önergesinde şu soruları yöneltti:

"Halkapınar-Ereğli yolunun yapımına devam edilen son 3 km’lik mesafesinin yıl sonuna kadar tamamlanması ile ilgili bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

İlçenin turizm potansiyeli açısından önemli olan İvriz Mahallesini Halkapınar’a bağlayan yolunda yıl sonuna kadar tamamlanması için bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

Halkapınar Dereyüzü mahallesi arasında bulunan ve 11 mahalleyi birbirine bağlayan 20 km’lik yolun altyapı ve yol yapım çalışmalarının 2020 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanmakta mıdır?"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Son 24 saatte 5.091 kişiye covid tanısı konuldu
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde
Konyalı iş adamı Galatasaray'ın yönetiminde