Kafe ve restoranlar 1 Haziran’da açılacak

Kafe ve restoranlar 1 Haziran'da açılacak

İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdiği yeni genelgede, lokanta, restoran, kafe, park, piknik, alanları, mesire yerleri ve giyim pazarları gibi yerlerin 1 Haziran itibariyle açılacağını duyurdu

30 Mayıs 2020 - 20:57

İçişleri Bakanlığı, lokanta, restoran kafe, piknik alanları, mesire yerleri, parklar ve giyim pazarları ile ilgili 81 İl Valiliğine genelge gönderdi. Genelgede bu işletmelerin saat 22.00'a kadar hizmet verebileceği açıklandı.

Genelgeye göre, yüzme havuzu, kaplıca, hamam, sauna, SPA merkezleri gibi işletmelerin 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’a kadar; spor merkezleri ve tesislerinin de 24.00’a kadar hizmet verebilecek. Kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerinin bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi olmayacak.

Daha önce genelge ile kısıtlanan park, bahçe, rekreasyon alanları, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında (plajlar) piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma gibi faaliyetlere de belirlenen kurallar ve mesafe şartlarına uyularak 1 Haziran 2020 Pazartesi günü başlanabilecek.

Alınan tedbir ve kurallara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek ve suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlem başlatılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Okullar 31 Ağustos'ta açılıyor
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı
Bakan Koca, son 24 saatin koronavirüs tablosunu açıkladı