Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kadınları...

Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kadınları kalkındıracak

Emirgazi'de kurulan Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi, hem bölge ekonomisine katkı sağlayacak, hem de kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılmalarını imkan tanıyacak

17 Eylül 2021 - 15:27

Emirgazi'de Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kuruldu. Konya'nın Emirgazi İlçesi Öbektaş Mahallesi Muhtarı Özlem Çelik tarafından kurulan kooperatif 7 kadın ve bir erkekten oluşuyor.

Faaliyetlerine başlayan kooperatifin başkanı Özlem Çelik, "Kooperatifimizin  güçlenlendirilmesi, kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi, ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımı konularında ilerlemek istiyoruz" dedi.

Çelik, kooperatif ve amaçları ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Karacadağ bölgesinde, kendi şartları ve emeklerini ekonomik anlamda değerlendirerek faaliyetlerde bulunmak amacındayız. Kooperatifimizin hem bölgemizde yaşayan köylülerimizin ekonomisine katkı sağlayacağına, hem de geniş bir bölgeye örnek olacak şekilde gelişim sağlayacağımıza inanıyorum. Kooperatifimiz tarımsal üretimin de artmasına katkı yapacaktır. Kırsal alanda yaşayan, sosyal ve ekonomik bakımdan  dezavantajlı olan kadınlarımızın üretimi, yenilik ve girişimcilik yönünden bilgilerini artacağını düşünüyoruz. Kadınlarımızın bilgi ve becerilerini değerlendirerek düzenli ve sürekli gelir getirici faaliyet alanları oluşacaktır. Sosyal ve ekonomik anlamda aktif olarak kırsaldan kente göçlerin önüne geçmeyi hedefliiyoruz. Kooperatifimizde Selçuk Üniversitesi Akşehir Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak görev yapan Kerem Öztürk de başkan yardımcısı olarak üniversite tarafından görevlendirilmiştir. Çalışmalarımızda profesyonel ve bilimsel bir yol izleyeceğiz. Kooperatifimiz kadınların Anadolu’da neler yapabileceğini göstermek adına da önemlidir. Kooperatifin kurulmasından tescil edilmesine kadar desteklerini esirgemeyen Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak ile destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi'nde Özlem Çelik, Kerem Öztürk, Büşra Erdem, Döndü Güney, Asuman Güney, Hayriye Uğurlu, Cennet Dönmez ve Cemile Alan yer alıyor.

Mithat KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs tablosu açıklandı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları anlatıldı
Karapınar'da öğretmenlere bağımlılıkla mücadelenin yolları...